STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
Oni. Intermedium po I akcie, 1978
Węgiel, pastel, papier; wym.: 78 x 101,5 cm; sygn. monogramem wiązanym d.: FS oraz tyt. Praca podklejona bibułką japońską; pod i nad kompozycją opisy inscenizatorskie. Rysunek stanowi projekt scenografii do spektaklu "Oni" według Stanisława Ignacego Witkiewicza, wystawionego 30 I 1978 w teatrze Ateneum w Warszawie (reż. Piotr Paradowski). Po konserwacji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pastel, papier; wym.: 78,5 x 100 cm; sygn. śr.d. monogramem wiązanym FS; praca podklejona bibułką japońską; pod kom- pozycją opis inscenizatorskie. Rysunek stanowi projekt scenografi do spektaklu "Oni" według Stanisława Ignacego Witkiewicza, wystawionego 30 I 1978 w teatrze Ateneum w Warszawie (reż. Piotr Paradowski). Po konserwacji.
Projekt plakatu dla The Tyler Offset Workshop, 1979 r.
pastel, karton, 48 x 68 cm
sygn. u dołu: F. Starowieyski 1679
GŁOWA PEWNEGO ANGIELSKIEGO AKTORA, 1979
pastel, papier, 226 x 141 cm w swietle oprawy
sygn. u dołu:monogram wiązany /N.1679.Y.
węgiel, papier; 20 x 28 cm w św. p-p.;
cyfra p. g.: 13
Szkic do Teatru Rysowania, 1689 (1989) r.
olej, akryl/papier naklejony na płótno, 70 x 100 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.g.: `FBS | 1689 | P.`
- Franciszek Starowieyski, Prace paryskie, Kraków 2008, praca reprodukowana na okładce katalogu.
Die Rothe Schwanzen fressern, 1699 (1999) r.
pastel/papier, 95 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.śr: `FBS [monogram wiązany] 1699 [1999]` oraz tytuł autorski
Projekt plakatu do opery Mozarta Don Giovanni
pastel, gwasz, papier;
29 x 20 cm (w świetle oprawy);
Praca brała udział w wystawie Franciszek Starowieyski i jego życiowe pasje w Muzeum Miejskim i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli, zorganizowanej przez Tomasza Juszkiewicza i Artura Buttlera w kwietniu 2012 roku
pastel, węgiel, papier;
59 x 79 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F.Starowieyski /1685
ołówek, papier, 20,5 x 29 cm w świetle passe-partout; praca dwustronna;
p. d.: pieczęć artysty potwierdzająca autentyczność: Z RYSUNKÓW FRANCISZKA STAROWIEJSKIEGO oraz podpis: F. Starowieyski/09 09 10
flamaster, papier, 33 x 23 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. śr. d.: monogram wiązany FRS 1684
węgiel, biel tytanowa (?), płótno;
135,5 x 190 cm;
sygn. i dat. u dołu: FSB 1678
pastel, sangwina/papier, 65 x 49 cm
sygnowany mogramem artysty p.g. oraz datowany 1691`
olej/papier naklejony na płótno, 98 x 162 cm
sygnowany w obrębie kompozycji monogramem artysty l.g.
pastel, papier, 44 × 29,7 cm (wymiar arkusza)
na odwrocie pieczęć "Z rysunków Franciszka Starowieyskiego"
oraz podpis: potwierdzam autentyczność |T.Starowieyska |Warszawa 2.9.2013