SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela na papierze 48,5 x 33 cm
Sygnowany l.d. - "W. Skoczylas"
Na odwrocie nalepka TPSP w Poznaniu
drzeworyt, odbicie płyty: 204 x 290 mm, n/s. Odbitka na zabrązowionym papierze.
drzeworyt, odbicie płyty: 180 x 125 mm, n/s.
Literatura: Grońksa M., Władysław Skoczylas, ....... il. 8.
drzeworyt, odbicie płyty: 230 x 320 mm,
sygn. oł. p.d. (słabo czytelna). Grafika po konserwacji.
drzeworyt, odbicie płyty: 324 x 230 mm,
sygn. oł. p.d.
drzeworyt, wymiary odb. c.: 400 x 290 mm,
sygn. oł. p.d. Grafika naklejona na tekturę.
drzeworyt, odbicie płyty: 325 x 230 mm,
sygn. oł. p.d.
Literatura: jw., il. 22.
Janosika imię nigdy nie zaginie, 1914
drzeworyt, odbicie płyty: 215 x 135 mm,
sygn.: nadruk typograficzny. Grafika była załącznikiem do, Grafiki Polskiej z 1923 r.
Literatura: jw., il. IX.
drzeworyt, wymiary odb.: 325 x 230 mm,
sygn. oł.p.d.
Literatura: jw., il. 21.
drzeworyt, odbicie płyty: 250 x 155 mm, n/s.
Literatura: Grońska M., Władysław Skoczylas, Ossolineum, Wrocław 1966 r., il. 7.
akwarela, papier naklejony na tekturę, 68 x 98 cm
Obraz jest dekoracyjny, dynamiczny, ma cechy, które charakteryzowały
artystów zrzeszonych w latach dwudziestych w stowarzyszeniu "Rytm".
drzeworyt barwny, 28 x 31 cm
olej na tekturze, 27,5 x 18,5 cm
sygnowany l.d.: "W. Skoczylas", p.d.: "19."
na odwrocie napis ołówkiem: "Motyw ze Lwowa/ 50 ..."