FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,5 x 47,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / Zakopane 1930
Na odwrocie nalepka antykwariatu z Kolonii.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 68 x 48 cm;
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno,
67 x 55 cm;
sygn. p.d.: St Filipkiewicz
olej, tektura,
wym.: 77,5 x 55 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
akwarela, papier,
wym.: 34 x 49 cm
Widok z Wawelu na kościół śś. Piotra i Pawła, 1911 r.
chromolitografia/papier, 30 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "ST. FILIPKIEWICZ 1911"
akwarela, papier,
46 x 66 cm (w świetle ramy);
Olej, tektura;
23,8 x 33 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Stefan Filipkiewicz
Na odwrociu ręką artysty "Cannes"
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I PORCELANOWĄ FIGURKĄ 1923/24 r.
Olej na tekturze
99,5 x 77 cm (owal))
Sygnowany p.d. - "Stefan Filipkiewicz
oraz na odwrocie - "S.F. 1923/24"
Peonie w żółtym wazonie, 1932 r.
olej/płótno, 68 x 55 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Filipkiewicz 1932`
akwarela/papier, 35,5 x 51 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Stefan Filipkiewicz`
Olej, płótno;
53,5 x 63 cm
Sygnowany p. d.: St. Filipkiewicz 1925
akwarela, gwasz, papier,
36 x 51 cm;
olej, płótno,
60 x 91 cm;
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1936
na odwrocie na blejtramie nalepka: WYSTAWA / ZBIOROWA / STEFANA / FILIPKIEWICZA oraz odręczny napis: Szary dzień Rozewie / Bałtyk
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI, 1922 r.
olej, płótno;
60,6 x 70,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Stefan Filipkiewicz | 1922
akwarela, karton naklejony na tekturę,
34.5 x 50 cm
sygnowana p.d.: Stefan Filipkiewicz
Słoneczny dzień w Poroninie, 1917
olej, płótno,
70.5 x 80.8 cm
sygnowany l.d.: Stefan Filipkiewicz | 1917
Na odwrocie, na górnej listwie krosien autorski napis tuszem: Stefan Filipkiewicz | "Słoneczny dzień w Poronine" | 500. K. Ponadto na krosnach stemple składu materiałów malarskich: SKŁAD FABRYCZNY | ISKRA | Kraków, ul. Basztowa ... | Ak. Sztuk Pięknych | ....
olej, płótno,
32.3 x 48.1 cm
sygnowana p.d.: Stefan Filipkiewicz 1923
olej, tektura
wym.: 35x50 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz. Na odwrocie ramy naklejka Salonu Sztuki A. Wawrzeckiego w Krakowie
drzeworyt, wym.: 135 x 180 mm,
sygn. oł. p.d.
Bardzo dobra odbitka.