HORBOWY Zbigniew (1935 Łanczyn - 2019 Polanica Zdrój)
Komplet kieliszków do wina, lata 60. XX w., Huta Szkła Sudety w Szczytnej
szkło sodowe, cieniowane, dmuchane w formie, barwione w masie, wys.: 24,2 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pucharki (6 szt.), lata 80. XX w., Huta Barbara w Polanicy Zdroju
szkło, 11,5 x 9,7 cm
Komplet kieliszków do szampana (6 szt.), lata 60. XX w., Huta Szkła Sudety w Szczytnej
szkło uranowe, wys.: 20 cm
STAN ZACHOWANIA: jeden z kieliszków posiad wyszczerbienie
Wazon, lata 70. XX w., Huta Szkła Sudety w Szczytnej
szkło dmuchane w formie, sodowe, barwione w masie, wys.: 59 cm, śr.: 11,5 cm
Para kieliszków do likieru, lata 70. XX w.
szkło, 17 x 5,4 cm
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej
Para kieliszków, lata 60-te XX w.
szkło, 27 x 7 cm
Komplet 6 kieliszków do wina, 2 poł. XX w.
szkło, 16 x 6 cm
Komplet 6 kieliszków do wina, lata 60. XX w.
szkło, wys.: 18 cm, śr.:7 cm
Komplet 6 szklanek; INCO VERITAS, Huta Szkła w Tarnowcu; lata 80. XX w.
szkło, dmuchane w formę, bezbarwne, wys.: 7,5 cm, śr.: 6,2 cm
na brzuścu nalepka wytwórni: `INCO | W`
Para kieliszków do wina; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 70. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, 35 x 7,6 cm
Butla; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 60. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe antico, 22 x 15 cm
Dzban; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 70. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, 55,3 x 12,3 cm
Wazon z uszami; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 70. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, 39,5 x 12 cm
Wazon z falistym wylewem; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 70. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, wys.: 35 cm, śr.: 13 cm
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, cieniowane, 38,5 x 9 cm
Paterka z falistym brzegiem; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 70. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, 8 x 13 cm
Komplet 6 szklanek do napojów; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 60. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe antico, 10 x 7,3 cm
Para kielichów; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 60. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, cieniowane, 27,5 x 7,8 cm
Wazon; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 70. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, wys.: 34 cm, śr.: 16 cm
Lichtarz; Huta Szkła Sudety w Szczytnej; lata 70. XX w.
szkło dmuchane w formę, sodowe, barwione w masie, 21 x 8,3 cm