GALLÉ Emil (1846 Nancy - 1904 Nancy)
szkło warstwowe, opalowo - czerwono - brązowe, trawione,
wys.: 22 cm
sygnowany trawiona z boku: `*Gallé`
cena wywoławcza: Wykup abonament
szkło, warstwowe,
wysokość: 34 cm
OPIS: szkło warstwowe, trawione i szlifowane, z przewagą kolorów brązu i zieleni; wnętrze barwione różowymi pudrami szklanymi
szkło, warstwowe,
wysokość: 44,5 cm
OPIS: forma cylindryczna ze spłaszczoną podstawą; szkło warstwowe, trawione i szlifowane, z przewagą kolorów brązu i zieleni; wnętrze barwione różowymi pudrami szklanymi
szkło powlekane, barwnik proszkowy, trawione, szlifowane, polerowane,
wys.: 37 cm;
dekoracja kwiatowa - akacja
sygnatura wypukła: "Galle"
stan zachowania: klejone dno
szkło dwuwarstwowe,
wys.: 40 cm
sygnatura: `Galle` - wypukła
szkło dwuwarstwowe, opalowe - szare
wys.: 15 cm (wys. całości: 31 cm)
sygnowany: "Galle"
dekoracja kwiatowa - kwiaty klematisu; wtórnie przerobiony na lampkę elektryczną z abażurem
szkło dwuwarstwowe
wys.: 63,5 cm
sygnatura: "Galle" wytrawiona - wypukła, naśladująca formą pismo dalekowschodnie
szkło dwuwarstwowe,
wys.: 40 cm
sygnatura: `Galle` - wypukła
szkło dwuwarstwowe,
wys.: 63,5 cm
sygnatura: `Galle` wytrawiona - wypukła, naśladująca formą pismo dalekowschodnie
szkło wielowarstwowe,
wys.: 29 cm
sygnatura: `Galle` trawiona - reliefowa, naśladująca formą pismo dalekowschodnie.
na spodzie fragmentarycznie zachowana papierowa metka sprzedawcy: `(
) Nancy (
)`
szkło dwuwarstwowe,
wys.: 75 cm
sygnatura: `Galle` z gwiazdą wytrawiona wypukła (po śmierci Emila Galle w 1904 roku wdowa przez trzy lata dodawała gwiazdkę przy nazwisku `Galle`, pó¼niej powrócono do poprzednich typowych sygnatur)
wazon ze szkła kameowego, dmuchany w formę, dwuwarstwowy w warstwie oliwkowej wytrawione kwasem gałązki miłorzębu, przy wylewie barwne pudry szklane, polerowany w ogniu
Flakon na perfumy, ok. 1910 r.
szkło kameowe- warstwowe, trawione i szlifowane w motywy kwiatów
sygnowany na brzuścu: `Galle`
stan zachowania: brak pompki do rozpylacza