ARTYSTA nieznany
Olej, sklejka, 29 x 23 cm,
sygn. p.d.: nieczyt. (XIX/XX w.)
cena wywoławcza: Wykup abonament
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Olej, blacha cynkowa, 34,5 x 48 cm,
niesygn. poł. XIX w.
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
olej, płótno, 19,6 x 25,8 cm,
niesygnowany, XVIII w.
Po konserwacji, płótno dublowane.
ARTYSTA nieznany
Olej, blacha cynkowa, 34,5 x 48 cm, poł. XIXw. niesygn.
ARTYSTA nieznany
Gwasz, akwarela, papier, 31,5 x 44 cm, XIX w. opis autorski: "Tempio del Gigante vicino a Cuma", niesygnowana.
ARTYSTA nieznany
Gwasz, akwarela, papier, 32,5 x 44 cm, XIXw. opis autorski: "Grotta di Pozzuoli da Ponende... Presso Jerdinando Roberto strada Toledo Numero 56", niesygnowany.
ARTYSTA nieznany
Druk barwny na papierze kredowym; wym.: 460 x 640 mm; nie sygn.; ślad złożenia.
Plakat, potępiający wprowadzenie stanu wojennego, wydany w Wenezueli przez związek zawodowy Central Latinoamericana de Trabajadores CLAT.
ARTYSTA nieznany
olej/płótno, 200 x 100 cm
sygnownany i datopwany p.d.:'KW 68'
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
ARTYSTA nieznany
Portret starca (epitafium), 1545 r.
deska, tempera, 31 × 32 cm
Opisywany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 16
ARTYSTA nieznany
Litografia barwna;
wym.: 305 x 240 mm (w świetle ppartout);
nie sygn.
ARTYSTA nieznany
Son nom paraitra, dans la race future, aux plus cruels tyrans une cruelle injure, 1815
Akwaforta ręcznie kolorowana;
wym. pl.: 240 x 300 mm;
nie sygn.
Rzadki, wydany we Francji lub tam kolportowany, druk propagandowy, pokazujący rywalizację Maksymiliana Robespierre`a z Napoleonem I o liderowanie tyranom.
ARTYSTA nieznany
Galante Stecher: 24 Kupferstiche aus dem XVIII Jahrhundert, 1905
Teka 24 rzadkich miedziorytów o tematyce erotycznej;
wym.: 150 x 110 mm; prywatny druk w serii "Bibliotheca Erotica et Curiosa", Bazylea 1905; z XVIII-wiecznych płyt wykonano 500 egz. (ten egz. 442; płyty zostały zniszczone).
ARTYSTA nieznany
Władysław Łokietek pod Płowcami
heliograwiura, papier
24 x 34 cm (odcisk płyty)
wg Juliusza KOSSAKA (1824-1899)
ARTYSTA nieznany
fotografia czarno biała, brom, papier,
19 x 24 cm;
dedykacja artystki: Für Lena/ Pavenda/ in Liebe/ Marlene/ 1966
ARTYSTA nieznany
Portret Konstantyna Brancoveanu, hospodara wołoskiego, 1. ćw. XVIII w.
Miedzioryt; wym. komp.: 138 x 82 mm; nie sygn. Portret ?w owalu, pod nim kartusz z herbem hospodara (odwróconym) ?i opisem: Ioanne Constantin Bassarabas Cantavsenvs de Brancowan [...] de Wallachen; nad. komp. nota edytorska: p. 1032. Grafika ?z wiedeńskiego wydania [brw] "Auraria Romano-Dacia". Hospodar w 1714 został oskarżony o zdradę Turcji i ścięty na rozkaz sułtański wraz z synami.