FAJANS Maksymilian (1827 - 1890)
- "Wizerunki Polskie", zeszyt składający się z alegorycznej karty tytułowej (33,1 x 25,7 cm, sygn. na kamieniu l.d. "M. Fajans" i niżej "Odbito w lit. M. Fajansa w Warszawie") i litografowanych wizerunków (wszystkie sygn. na kamieniu p.d. "M. Fajans", u dołu repr. faksymile podpisu portretowanego
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia, papier
32,5 x 23 cm;
sygn. u dołu: M. Fajans (na płycie);
u dołu napis Odbito w lit. M. Fajans. Ulica
Długa No 550.
litografia,
23 x 18 cm (odcisk);
praca opisana u dołu
litografia, papier, 32,5 x 23 cm;
u dołu napis Odbito w lit. M. Fajans. Ulica Długa No 550.
litografia podkolorowana; wym.: 145 x 110 mm (w świetle pp); sygn. pł. l.d.: M. Fajans w Warszawie. Plansza obcięta i oprawiona w XIX w. w owalną ramkę. Lit.: "Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających", t. III, Warszawa 1992, poz. 3423.
Plansza z cyklu Wizerunki polskie
Litografia, 32,5 x 23 cm;
sygn. na płycie: M. Fajans
u dołu napis : "odbito w lit. M. Fajans Ulica Długa No 550"
Litografia, 32,5 x 23 cm;
sygn. na płycie: M. Fajans