BUTENKO Bohdan (1931 Bydgoszcz - 2019)
Gucio, ilustracja książkowa, 2011 r.
akwarela/papier
18 x 15 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kot Kacper w zoo, ilustracja do czasopisma Świerszczyk nr 41, s. 13, 1960 r.
akwarela, tusz/papier
29 x 23 cm
sygnowany p.d.: `Butenko pinxit`
Miś, ilustracja okładkowa do czasopisma nr 22, 1970-71 r.
tusz, akwarela/papier
24 x 18 cm
na odwrociu opisany: `Miś nr 22 1/1 4 kolory | I okładka | rys. B. Butenko`
Cezar, ilustracja książkowa, 2011 r.
akwarela/papier
17,5 x 13 cm
Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 67,5 x 97 cm
Pochodzenie: ze zbiorów Mateusza Garbowskiego
Plakat do filmu Mniejszy szuka dużego w reżyserii Konrada Nałęckiego
offset barwny, papier; 80 x 57,5 cm;
sygn. pod napisami p. g: Butenko print;
ozn. Lubelskie Zakłady Graficzne Zam.
Druk, papier; 83,5 x 58 cm
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego
MILION LAT PRZED NASZA ERĄ, 1968
Druk, papier; 83 x 57,5
Gapiszon na koniu - ilustracja, lata 80. XX w.
akwarela, tusz/papier, 30 x 39,5 cm
Staś Pytalski - ilustracja, lata 80. XX w.
akwarela, tusz/papier, 29 x 39,5 cm
Przygody Gapiszona, pies Korniszon, lata 80. XX w.
akwarela, tusz/papier, 29,5 x 39,5 cm
Gapiszon oraz Guci i Cezar, lata 80. XX w.
technika mieszana (rysunek)
22,5 cm x 18 cm
ilustracja do czasopisma "Miś"
akwarela, tusz/papier, 17,5 x 23,5 cm
p.d.: `Butenko pinxit`
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
p.d.: `Butenko pinxit`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
p.d.: `Butenko pinxit`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Gapiszon grający w piłkę, lata 70. te XX
sygnowany p.d.: `Butenko | pinxit`
Estymacja 5 000 - 8 000 zł
Gapiszon na drzewie, lata 70. te XX w.
Estymacja 5 000 - 8 000 zł
akwarela, tusz/papier, 17 x 13 cm
Estymacja 2 500 - 5 000 zł