SCHINAGEL (SZINAGEL) Emil (1899-1943)
Drzeworyt na papierze pergaminowym;
wym.: 295 x 177 mm;
sygn. oł. p.d.: Schinagel, l.d. tytuł.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 44,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: Szinagel
Pejzaż z przedmieścia, lata 30. XX wieku
Akwarela, papier;
wym.: 22,2 x 27,9 cm;
sygn. tusz śr.d.: Schinagel. Oprawa międzywojenna (zakład S. Klipsteina, Kraków, ul. Dietla 87).
Pejzaż miejski, lata 30. XX wieku
Akwarela, papier;
wym.: 26,5 x 18,7 cm;
sygn. oł. śr.d.: Schinagel. Oprawa międzywojenna.
Drzeworyt;
wym.: 295 x 177 mm;
sygn. typograficznie p.d.: E. SZINAGEL - Schaakspel; grafika z holend. czasopisma "Bijvoegsel van Kunst", nr 3, 1930.
Olej, płótno;
68,5 x 55,5 cm
Sygnowany p.d.: Szinagel
Na podobraziu pieczęć producenta płótna K&E | 4927
Akwarela;
wym.: 28 x 34 cm;
sygn. oł. p.d.: Emil Schinagel 1919.
Drzeworyt,
wym.: 190 x 250 mm,
sygn. oł. p.d. ES, tyt. l.d. dedykacja autorska ś.d.
Olej na płótnie
Syg. l. d.
82 x 131 cm
Pochodzenie : z kolekcji Paul van Ostayen, poety belgijskiego
olej, tektura, 38,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Szinagel.
olej, płótno
54 x 38 cm; sygn. l. d.: ESchinagel
olej, płótno, 67 x 47 cm; sygn. l.d.: E. Szinagel
na odwrocie napis: Portret / Kaspra Pochwalskiego / 1927
Olej, płótno; 55,8 x 69 cm
Sygnowany p. d.: Sinagel
Na dolnej listwie krosna fragment starej nalepki: Autor SCHINAGEL EMI
| Tytuł dzieła P
.
olej, płótno, 88 x 130 cm;
sygn. p.d.: Schinagel / 1938
olej, sklejka,
61 x 51,5 cm;
sygn. l.d.: Schinagel
na odwrocie napis ołówkiem: Emil Schinagel / zakupiony w Krakowie / w 1944 roku.