ELJASZ-RADZIKOWSKI Walery (1841-1905)
Tusz, ołówek, karton; wym.: 19,0 x 14,5 cm; sygn. oł. l.d.: 16/5 1899 WE.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kwasoryt; wym. odbitki: 201 x 160 mm, planszy: 305 x 235 mm, sygn. l.d.: WRE; oł. w p.d.: Walery Eljasz Radzikowski i nr planszy (6). Drobne zanieczyszczenia papieru. Grafika z teki "Studja z Tatr", 1904.
olej, płótno, 37 x 62 cm,
sygn. p.d. monogram EW/P... (nieczytelne) 1875
Historyczny kostium niemieckiego szlachcica z XV w.
akwarela, ołówek/papier, 19,5 x 6,5 cm
opisany u góry: `Costumes historiques | par Bonnard` u dołu: `Szlachcic niemiecki | z XV wieku.` oraz sygnowany l.d.: `WE`
Dama nadworna żona Ludwika II księcia w XIV Burbon
akwarela, ołówek/papier, 17 x 12,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: `Dama nadworna | żona Ludwika II księcia | w XIV Burbon | WE`
Scena rodzajowa z przysięgi Kościuszki, 1894 r.
akwarela, ołówek/papier, 24,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
opisany p.g.: `z akwarelli z Przysięgą Kościuszki` oraz sygnowany i datowany l.d.: `20/4 1894 | WE`
Historyczne stroje kardynalskie z XV w.
akwarela, ołówek/papier, 22 x 14 cm (w świetle oprawy)
opisany p.g.: `Costumes historiques | par Bonnard` opisany i synowany l.d.: `w. XV | Na konsylium w Lyonie | r. 1244 papież Innocenty IV dał kardynałom | kapelusze czerwone, a Bonifacy VIII | w r. 1300 dodał im płaszcze | szkarłatne | WE` oraz p.d.: `Papież Syxtus IV wiek XV`
akwaforta, papier; 10,5 x 16 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie u dołu: W. Eljasz oraz p. d.: 1873 / Tatry
akwaforta, papier; 16 x 10,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: WE 1884?
miedzioryt, papier; 22 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie pod kompozycją: Joannes Benjamin Strachowski sculpcit Fratis(...) 1766
Akwarela, papier; wym.: 15 x 13,6 cm;
sygn. oł. p.d.: monogram wiązany WE / 1888 / 20/ 5.
olej/płótno, 33 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: `w Zakopanem | Walery Eljasz R. | 1882`
Panorama Tatr z Krzyżnego, 1877
Litografia barwna; wym.: 275 x 750 mm; sygn. ujęta w podpisie: Widok z Krzyżnego w tatrach / zdjęte z natury przez Walerego Eljasza / wydany nakładem Towarzystwa Tatrzańskiego do II tomu "Pamiętnika Tow.[arzystwa] Tatrz.[ańskiego]. Panorama ukazała się wraz z artykułem propagującym Krzyżne jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Litografiernia M. Salbego w Krakowie. Jedna z piękniejszych, wydanych drukiem panoram Tatr.
olej, płótno; 95 x 58 cm;
sygn. dat i opis l. d.: Walery Eliasz R. / w Krakowie / 1870
Kwasoryt; wym.: 213 x 160 mm, pl.: 320 x 230 mm; sygn. poniżej odb. pł. oł.: WE. Radzikowski, pł. p.d.: WRE.
Studium portretowe [Pejzaż tatrzański], koniec XIX wieku
Kwasoryt; wym.: 160 x 108 mm, pl.: 275 x 224 mm; sygn. oł. p.d.: W.E. Radzikowski.
Górski szlak, koniec XIX wieku
Kwasoryt; wym.: 160 x 108 mm, pl.: 325 x 270 mm; sygn. oł. p.d.: W. Eliasz Radzikowski.
Kwasoryt; wym.: 150 x 178 mm, pl.: 232 x 257 mm; sygn. oł. p.d.: W.E. Radzikowski, pł. p.d.: Walery Eliasz.
Kwasoryt; wym.: 108 x 160 mm, pl.: 215 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: W. Eliasz Radzikowski, pł. l.d.: Walery Eliasz Tatry 1873 WRE.
Kwasoryt; wym.: 210 x 160 mm, pl.: 292 x 235 mm; sygn. oł. d.: WERadzikowski, pł. p.d.: WRE. Grafika z teki akwafort "Studja (sic) z Tatr", 1904.