MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)
gips, 28,5 x 12 x 3 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew | Makowski | 1961 r.'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, akryl, deska
40x50 cm
sygnowany wzdłuż górnej krawędzi: "te quaerens Ariadna. Zbigniew Makowski f. V.1996.", na odwrocie autorski napis: "Te quaerens, Ariadna, tuoquo | incensus amoro. | Catullus Carmen 64, 253 | Zbigniew Makowski f .V.1996", nalepka z Galerie Alice Pauli oraz nalepki inwentarzowe
gwasz, akwarela, tusz, papier
55x74,5cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: "Zbigniew Makowski fecit 1971"
gwasz, papier naklejony na płytę, 33 x 62 cm
sygn. z lewej strony: Zbigniew Makowski 1969
technika własna/płótno, 65 x 90,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI 60'
na odwrociu, na blejtramie sygnowany, datowany i opisany: 'Warszawa ZBIGNIEW MAKOWSKI 1962'
poniżej wskazówka montażowa
olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
sygn., dat. wraz z dedykacją na odwrocie: ZBIGNIEW MAKOWSKI
/ Warszawa, 1962 / Józkowi W. / na mieszkanie nowe = / Zbyszek / W-wa, 20. VI. 1964.
gwasz, tusz, ołówek/papier, 36 x 51 cm
sygnowany i datowany wśród kompozycji: 'Zbigniew Makowski.X.2009.'
dedykowany p.d: 'dla Anny Baranowej | 22 X 2010 Warszawa | Zbigniew Makowski'
na odwrociu datowany i opisany: 'Agata, wg Zurbarana | [tu - wg. rentgenogramu] | 36 x 52 | 2009'
Tyle jest snu w geometrii, praca dwustronna, 1958, 1964 r.
akwarela, tusz/papier, 32,5 x 47,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Zbigniew Makowski 15.III.1964 | tyle jest snu w geometrii | tyle jest snu w geometrii | tyle jest snu w geometrii'
na odwrociu sygnowany i datowany p.d.: 'ZM | 58'
ALEJE JEROZOLIMSKIE 1960, 1999
tusz pióro, pędzel, gwasz, papier kremowy (obiekt złożony z dwóch części zszytych białą nicią, w dolnej części tekst)
33,5 x 34 cm (w św. p-partout)
sygn. tuszem na g. części l.d.: Aleje Jerozolimskie 1960, p.d.: Z.M. II. 1999., w p.d. rogu oł. dedykacja: dla Magdaleny Szafkowskiej, obok data i sygn.: 2.IV.20,14 | Zbigniew | Makowski
Na odwr. rysunek tuszem sygn. l.g.: Z. M. I .1999.,
p.d. tuszem: "Darmo"., dalej ołówkiem: 1999 | 35 x 36, tusz, gwasz
tusz, piórko, papier żeberkowy; 16,3 x 22,9 cm;
sygn. na odwrocie p. g.: Zb. Makowski (ołówkiem).
EURYDYKA, ŻONA ORPHEIA DRYADĄ BYŁA, 2012 r.
książka artystyczna zawiera 14 kart (plus okładka) obustronnie zarysowanych i zapisanych
tusze barwne, gwasz, akwarela, pióro, pędzel, zszycia sznurkiem
wymiary: 35 x 23,5 cm
olej, metal, asamblaż/płótno, blacha, 54 x 46 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew | Makowski | 1958'
To po deszczu tak paruje zbocze..., około 1960/1961 r.
olej/deska, 32,5 x 34 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew Makowski | około 1961 | może 1960 | dla Ani | Zbyszek | 3 VI 2013'
gwasz, tusz/papier, 24 x 30,5 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI 1965'
tempera, tusz, kolaż/karton, 55 x 78 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI V 1963'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'to "oko" - od Śpiącej Lalki" [...] Zbigniew Makowski VII 2014 [...]'
opisany wielokrotnie wśród przedstawienia
Do Landauera (tryptyk), 1986/1990 r.
gwasz, tusz, kolaż, sznurek/papier, 40 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu środkowej części: '[...] Zbigniew Makowski 24.II. 1990'
złożony z trzech zszytych prac powstałych w latach 1986-1990
dedykowany u góry środkowej części: 'dla Anny Baranowej - Zbigniew Makowski 20.XI 2009.'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany wielokrotnie wśród przedstawienia
Klocek drzeworytniczy stworzony na potrzeby zeszytów artystycznych Phases, zeszyt nr 8, 1963.
Do zeszytu dołączony jest drzeworyt Zbigniewa Makowskiego, litografia Julio Silva, litografia Corneille
drzeworyt, papier; 20 x 30,2 x 2,2 cm
sygnowany na klocku wśród przedstawienia: 'ZM'
ROZPACZ JAKO ZWIERZĘ POCIĄGOWE II, 2000
książka autorska, zawiera 11 kart obustronnie zarysowanych i zapisanych
tusze barwne, pióro, pędzel, gwasz, akwarela,
wycięcia i zszycia nićmi i sznurkiem
22 x 27,5 cm
sygn. na drugiej stronie okładki u góry: Zbigniew Makowski op. VII MM | dla Magdaleny Szafkowskiej 12.XI.2015. | Rozpacz jako Zwierzę Pociągowe II.
A i co było do powiedzenia: powiedzieliśmy niemal wszystko..., 1963 r.
akwarela, tusz, papier, 48 x 64,5 cm
u dołu dedykacja : Dla Jerzego i Dobrochny Olkiewiczów - I-1964'
gwasz, akwarela, tusz/papier, 30,5 x 24 cm
sygnowany p.d.: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI', datowany wśród kompozycji: '3-VIII-1965'