KAŁUCKI Jerzy (1931 Lwów - 2022)
akryl/płótno, 124 x 105 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2017'
opisany na odwrociu: 'NA CZERWONYM DYWANIE'
- Jerzy Kałucki. Przebiegi i konteksty, Galeria Starmach, Kraków, 28.02-31.03.2017
cena wywoławcza: Wykup abonament
akryl, płótno 160 X 115 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Kałucki 2014 / PRZEBIEGI XXXI
olej/płótno, 190 x 145 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Kałucki 2001 | "DŻIN"'
- "Przebiegi i konteksty", Galeria Starmach, Kraków 2017
- Art Basel, 2016
olej/płótno, 140 x 105 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2016'
opisany na odwrociu: 'PRZEBIEGI XXXV'
akryl, płótno; 60 x 70,5 cm
sygnowany na odwrocie: "Jerzy Kałucki 2005 | »MIXT«"
akryl na płótnie, 106 x 82 cm, sygn.
akryl/płótno, 81 x 70 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 1996'
opisany na odwrociu: "TURMALIN"
na blejtramie nalepka z Galerii Stefana Szydłowskiego w Warszawie
- Galeria Stefana Szydłowskiego w Warszawie
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
akryl/płótno, 157 x 115 cm
opisany na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2013' i na odwrociu: 'PRZEBIEGI XXIX'
- Jerzy Kałucki, Przebiegi i Konteksty, Galeria Starmach, Kraków, 28.02.-31.03.2017
- Julita Deluga, Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy w Galerii Starmach, Kraków 2017, s. nlb. (il.)
serigrafia, papier; 80,3 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 1999 (ołówkiem);
napis u dołu: serigraphié (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: "Prognose" 8/35 (ołówkiem)
serigrafia, papier; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kałucki 1993 (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: "Tub" 27/35 (ołówkiem)
olej, płótno, 140 x 110 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Jerzy Kałucki 2001 / "TWICE"
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Andzelm Gallery, Lublin
olej/płótno, 81 x 70 cm
na blejtramie papierowa nalepka z galerii Stefana Szydłowskiego z opisem obrazu
- Galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa
- kolekcja instytucjonalna, Polska
olej/płótno, 81 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 1996'
opisany na odwrociu: '"BALDWIN"'
na odwrociu papierowa naklejka z galerii Stefana Szydłowskiego z opisem obrazu
akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: ' Jerzy Kałucki 2010'
opisany na odwrociu: 'PRZEBIEGI VI'
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków
- Jan Kałucki. Przebiegi, Galeria Starmach, Kraków, marzec-kwiecień 2013
- Jerzy Kałucki, Przebiegi, red. Julita Deluga, Galeria Starmach, Kraków 2013
akryl na płótnie, 70 x 60 cm, sygn.
olej, płótno, 70,5 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Kałucki 2005
akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2012'
opisany na odwrociu, na płótnie: 'PRZEBIEGI XXII'
- "Jerzy Kałucki. Przebiegi", Galeria Starmach, Kraków, 5.03-30.04.2013
- Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2013
serigrafia
50 x 50 cm