FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia barwna; wym.: 47,5 x 59 cm;
sygn.: Eros i Psyche-Rinasci/mento KF
cena wywoławcza: Wykup abonament
FRYCZ Karol (1877-1963)
Andrzej Milewski jako Apolinary w Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904 r.
litografia barwna/papier, 44 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu monogramem wiązanym p.d.: 'KF' oraz tytułowany p.g.: 'z "Anastazyi": | Apolinary.'
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny wydanej w Krakowie w 1904 roku.
FRYCZ Karol (1877-1963)
olej/płótno, 74,5 x 94,5 cm
opisany, datowany i sygnowany p.d.: 'Panu Eugeniuszowi Bojańskiemu | z wdzięcznością za życzliwość | w czasie wojny i pokoju | 17-V-45 Karol Frycz'
FRYCZ Karol (1877-1963)
Paulina Wojnowska - z: Teka Melpomeny, [1904]
litografia, papier; 45,5 x 28,3 cm
napis na płycie Wojnowska; sygn. p. d.: FK (na płycie)
FRYCZ Karol (1877-1963)
Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 1904 r.
litografia, papier, 33 x 26 cm w świetle passe-partout, sygn. na kamieniu śr.d.: FK, opisana wśród przedstawienia: `Kladyna / Dzieci Waniuszyna, z Teki Melpomeny (6), Kraków, 1904 r.
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia, papier, 34,5 x 24,5 cm, sygn.: l. d.: KF, z Teki Melpomeny (4), Kraków, 1904 r.
FRYCZ Karol (1877-1963)
Król w podziemiach (ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904)
autolitografia barwna, papier; 45 x 59,5 cm;
sygn.p.g.: Eros i Psyche-Karol-KF
FRYCZ Karol (1877-1963)
Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz i Nicefor
oraz Kościuszko w sztuce Anczyca, 1904
autolitografia, papier; 47,5 x 63 cm;
sygn.p.d.: FK (na kamieniu)
FRYCZ Karol (1877-1963)
Eros i Psyche. Rinascimento (Teka Melpomeny, 1904)
sygn. na kamień śr.d.
litografia barwna
43.5x58 cm (w świetle passe-partout )
FRYCZ Karol (1877-1963)
Paulina Wojnowska w sztuce Piotra Augusta Carona Beaumarchais Wesele Figara, 1904 r.
autolitografia/papier, 41 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu p.d.: 'FK'
Praca pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku
LIETRATURA:
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, nr. kat. 6, s. 191
FRYCZ Karol (1877-1963)
Michał Tarasiewicz z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904 r.
litografia, papier, 31,5 × 14 cm w św. passe-partout sygn. na kamieniu p. d.: KF grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904.
FRYCZ Karol (1877-1963)
olej na płótnie, 86,5 x 82,5 cm,
sygnowany p.d. monogramem "F. K." oraz na odwrocie, autorskie: "Frycz Karol /Wenecja 36".
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia, papier, 31,5 x 14 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: na kamieniu KF
grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 688, s. 208.
FRYCZ Karol (1877-1963)
Eros i Psyche (z Teki Melpomeny), 1904 r.
litografia barwna, papier, 43 × 57,5 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: Eros i Psyche / Rinascimento F
Z inicjatywy Stanisława Rzeckiego w 1904 roku powstała karykaturalna Teka Melpomeny. Autorami zbioru litografii byli: Karol Frycz, Stanisław Kuczborski, Stanisław Rzecki, Witold Wojtkiewicz. W Tece znalazły się przedstawienia ówczesnych najwybitniejszych aktorów krakowskiej sceny teatralnej w ich charakterystycznych rolach.
FRYCZ Karol (1877-1963)
Zelwerowicz i Popławski, 1904 r.
autolitografia/papier, 33,7 x 30 cm (zadruk)
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku.
LITERATURA: ·
- Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki, t.1: Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983, nr. kat. 678, s. 206
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia barwna/papier, 32 x 28,7 cm (zadruk)
- Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki, t.1: Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983, nr. kat. 683, s. 207
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia/papier, 44,8 x 33,4 cm (zadruk)
FRYCZ Karol (1877-1963)
autolitografia, papier; 45 x 28 cm;
sygn. na kamieniu.p. d.: FK
FRYCZ Karol (1877-1963)
W sztuce Kościuszko pod Racławicami
autolitografia, papier; 40 x 57,5 cm;
sygn.: na kamieniu p. d.: FK
FRYCZ Karol (1877-1963)
Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r.
litografia/papier, 45 x 59,5 cm;
sygnowany p.d.: 'FK