GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
cena wywoławcza: Wykup abonament
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
chromolitografia, papier; 66 x 51 cm (w oprawie, rama z epoki)
sygnowany l.d.: "LG", "L. Gottlieb", w p.d.: dedykacja dla właścicielki mieszkania, które artysta wynajmował w Paryżu
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
sygnowany p.d.: "Leopold Gottlieb"
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Siedząca dziewczyna , około 1930 r.
akwarela, węgiel/papier, 55 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'l.gottlieb'
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Leop. Gottlieb Paris 926'
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Martwa natura z rybami, około 1925 r.
olej/płótno, 61 x 73,5 cm
sygnowany l.d.: 'Leopold Gottlieb'
na odwrociu nalepki z galerii i muzeów kanadyjskich oraz nalepka z paryskiego sklepu z artykułami dla malarzy - Lucien Lefebvre-Foinet
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
chromolitografia, papier; 40x54 cm
sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Paryż 904, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
węgiel, kredka, papier, 35 × 35 cm
sygn. oraz dedykacja l. d.: Drogiemu A.Teslarowi/w dowód (...) przyjaźni/leopo. Gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
węgiel, gwasz, papier, 54 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Pani Jadze na pamiątkę l.gottlieb
PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
kredka, pastel, gwasz, papier
20,3 x 26,5 cm
sygn. atramentem p.d.: l. gottlieb | Paris 22
Na odwrocie mała nalepka z tekstem maszynopisu: LEOPOLD GOTTLIEB | PRACZKI.
Ponadto nalepka aukcyjna z datą 31 sierpnia 2008.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, ołówek, karton
65 x 47,5 cm (cała kompozycja); 64 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Leop. Gottlieb
Poniżej napis tuszem: 12632 G [?]
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
akwarela, papier; 36 x 26 cm;
sygn. l. d.: L. Gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
akwarela, kredka, węgiel, papier,
35,5 × 26,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: l. gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, papier, 62,5 x 47 cm
sygn. l.d.: L.Gottlieb / Paris
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, tektura, 63 x 48 cm
sygn. l.d.: L.Gottlieb, opisany p.d.: Frau Lena in Freundschaft l.g.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;
na odwrocie, na krośnie nalepka z odręcznym opisem: 1930 / Leopold Gottlieb.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej/płótno, 61 x 73,5 cm
- Lucien Lefebvre-Foinet, Paryż (nr 6837).
- kolekcja Sama i Ayali Zacks, Toronto
- kolekcja Ayali Zacks Abramow, Tel Aviv-Jerozolima
- kolekcja prywatna, Izrael
- The Vancouver Art Gallery, kwiecień-maj 1957
- The Walker Art Center, luty-marzec 1957
- The Winnipeg Art Gallery, grudzień 1956-styczeń 1957
- The National Gallery of Canada, Ottawa, listopad-grudzień 1956
- The Art Gallery of Toronto, 1956-57
- Ayala and Sam Zacks Collection, katalog wystawy, The Art Gallery of Toronto, 1956-57, nr 37, s. 68