FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
drzeworyt barwny, papier, 23 × 19 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz, w l. d.: Drzeworyt oraz na płycie p. d.: SE
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela/papier, 49 x 71 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz'
Akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 48 x 68 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej/płótno, 90 x 75 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz | 1917'
na odwrociu ramy ślad niezachowanej papierowej nalepki, papierowa nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie opisana imieniem i nazwiskiem autora, techniką i tytułem pracy oraz liczbą: '0994' oraz nalepka Międzynarodowej Wystawy Sztuk Pięknych w Wenecji w 1920 roku
akwarela, gwasz, papier, 67 × 97 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / Zakopane
Pejzaż zimowy z drogą i mostkiem
olej, płótno, 69 x 54 cm,
sygn. p.d.: St. Filipkiewicz.
olej, płótno, 71 x 100 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz 1929
na odwrocie częściowo uszkodzona etykietka nieokreślonej wystawy z odręcznie wpisanym tytułem obrazu oraz stemplem: STEFAN FILIPKIEWICZ / KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 23 / ATELIER SIEMIRADZKIEGO 30.
olej, tektura
34 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
Kwiaty w wazonie na werandzie, 1924 r.
olej, płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz/1924
Jastrzębia Góra / Burzliwe morze, 1939 r.
olej, płótno, 50 × 70,5 cm sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1939 na odwrocie trzy nalepki z opisem: Jastrzębia Góra/Burzliwe morze oraz numerem 27115
akwarela, karton, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
olej, tektura; 25,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 17 6 1918 Stefan Filipkiewicz (pierwotna sygnatura zamazana);
na odwrocie napis odręczny ołówkiem: Zakopane/ Wrzesień 1918(?), niżej długopisem charakter pisma St. Filipkiewicza.
gwasz, tektura; 72 x 59 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno, 60 × 80,5 cm
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz/Krynica
olej, tektura; 29 x 36 cm;
na odwrocie fragment nalepki z tytułem: "Zima na Olczy" i autorem obrazu;
na odwrocie napis autorski (?): Zima na Olczy / Zakopane (ołówkiem).
olej/tektura, 50 x 40 cm
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa
olej, płótno
70,5 x 101 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz 1932
Na odwrocie trzy nalepki wystawowe:
- nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora, tytułem obrazu Strumyk leśny i datą XI 1933;
- nalepka wystawa w TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem obrazu;
- nalepka nieokreślonej wystawy z tytułem obrazu oraz stemplem: STEFAN FILIPKIEWICZ | KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 23[?] | ATELIER SIEMIRADZKIEGO 30.
Ponadto nalepka z numerem 11.
akwarela/papier, 29 x 45 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: ‘Stefan Filipkiewicz’
na odwrociu papierowa nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie