1 zł
2 600 000 zł

AXER Otto (1906-1983)

Akt (1978)

sygn. dat. l.d.
pastel, papier
53x83 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

AXER Otto (1906-1983)

Uczta, 1973 r.

tusz, akwarela, papier, 18 x 28 cm,
sygn. i dat. p.d.: oaxer 73

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

AXER Otto (1906-1983)

Projekty kostiumów wraz z projektami scenograficznym do: Poemat pedagogiczny 1933-1935, Anton Makarenko

akwarela, tusz, ołówek, papier; format zbliżony do 21,7 x 15,5 cm (proj. kostiumów),
17,5 x 24,5 cm (proj. scenograficzne);
w zestawie: 17 projektów kostiumów w akwareli, 3 projekty kostiumów w ołówku, 3 projekty scenograficzne w akwareli i tuszu, oraz kartka z notatkami dotyczącymi projektów do kostiumów; wszystkie projekty kostiumów z napisem z prawej u góry i stemplem autorskim z prawej u dołu: inicjał wiązany AO w kwadracie, projekty scenograficzne z stemplem autorskim na odwrocie: OTTO - AXER / WARSZAWA / ODYŃCA (...) w prostokącie.

AXER Otto (1906-1983)

STUDIUM, 1974

gwasz na papierze, 30 x 20 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Oaxer./74"; na odwrocie, ołówkiem [autorskie?] "Studium".

AXER Otto (1906-1983)

Akt

sygn. p.d.
olej, tektura
29x22 cm

AXER Otto (1906-1983)

Odpoczynek

akwarela, papier, 14 x 20,5 cm, na odwrocie autorska pieczątka: OTTO AXER WARSZAWA ODYŃCA 27/9

AXER Otto (1906-1983)

Do ataku, 1973 r.

tusz, akwarela, papier, 20 x 29 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 73

AXER Otto (1906-1983)

Tańczące Eurudyki, 1973 r.

tusz, akwarela, papier, 19 x 28 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 73

AXER Otto (1906-1983)

Parasolki, 1975 r.

tusz, akwarela, papier, 20 x 29 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 75

AXER Otto (1906-1983)

Taniec z gitarą, 1974 r.

tusz, akwarela, papier, 20 x 22,5 cm, sygn. i dat. p.d.: axer 74

AXER Otto (1906-1983)

Erotyk

tusz lawowany, papier, 40 x 28 cm, sygn. p.d.: oaxer

AXER Otto (1906-1983)

Zuzanna i starcy, 1929

Akwaforta; wym. komp.: 195 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: OAxer 29.
Praca z czasów studiów Krakowskiej ASP.

AXER Otto (1906-1983)

PORTRET CHŁOPCA

ołówek na papierze, sygnowany p.d. prostokątną pieczątką artysty
"OTTO AXER",pieczątka także na odwrocie rysunku.

AXER Otto (1906-1983)

Septet, 1973 r.

rysunek tuszem, papier; 14,5 x 20 cm;
sygn.: podpisem i stampilią oaxer 73 OA

AXER Otto (1906-1983)

STROJE KORONACYJNE KRÓLA KAZIMIERZA

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, datowana p.d. "7 VI. 74" oraz
sygnowana prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem "KAZIMIERZ koronacyjny".
Projekt scenograficzny do filmu KAZIMIERZ WIELKI, 1974

AXER Otto (1906-1983)

KORONACJA - KSIĄŻĘTA PIASTOWSCY

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, datowana p.d. "8. VI. 74" oraz
sygnowana prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem tytuł pracy.

AXER Otto (1906-1983)

STROJE KOBIECE

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, datowana p.d. "22 VI 74" oraz
sygnowana prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy: "Klara Zach" i "Aldona Anna".

AXER Otto (1906-1983)

Kwartet, 1976

rysunek tuszem, papier; 14,5 x 20 cm,
sygn.: podpisem i stampilią p.d.: Oaxer 76 OA

AXER Otto (1906-1983)

CUDKA, 1974

Projekt kostiumów do filmu KAZIMIERZ WIELKI, 1974
tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, sygnowana i datowana p.d. "16 IV. 74" oraz prostokątną
pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy identyfikujące postacie.

AXER Otto (1906-1983)

ŁOKIETEK i KAZIMIERZ WIELKI, 1974

tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, sygnowana i datowana p.d. "6. VI. 74" oraz prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy identyfikujące postacie; p.g. "41".
Postać króla Kazimierza reprodukowana na zaproszeniu na wystawę.

liczba obiektów: 207