1 zł
2 600 000 zł

SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)

Janosik, cz. III - W obcej skórze, plansza komiksowa nr 5, 1973 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 33,5 x 24,6 cm
na odwrociu opisany: 'Janosik | cz. 3 "W obcej skórze" | str. 5 kolor| 1:1'

WYDANIA:
- wyd.I RSW Prasa-Książka-Ruch 1974
- wyd.II Post 2002 (zbiorcze - tomy I-III)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sakriversum - ilustracja do czasopisma Nowa Fantastyka, 1988 r.

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 21,5 cm
sygnowany l.d.: 'J.S.'
Ilustracja do tekstu Thomasa R. P. Mielke "Sacriversum"

WYDANIA: "Nowa Fantastyka", 1988, nr. 8 i 9

sygnowany p.d.: 'J.S.'

akwarela, tusz/papier, 23 x 20,5 cm
sygnowany p.d. 'J.S.'

Koledzy go nie ratują... , 1958 r.

akwarela/papier, 18,9 x 27,2 cm
sygnowny, datowany oraz dedykacja l.d.: 'Kole dzygo niera tują... | 'Bardzo kochanemu pułkownikowi | żarcik na imieniny w 1958 r. od Sk(...)'

Portret cesarza, 1980

Technika własna: tusze kolorowe na płótnie fotograficznym; wym.: 59,7 x 59,5 cm; sygn. p.d.: J. Skarżyński 80. Na blejtramie opis autorski; naklejka wystawiennicza Galerii Anna Iglińska w Krakowie; pieczęć zezwalająca na wywóz dzieła za granicę. Praca w autorskiej oprawie. Przetworzony artystycznie wizerunek cesarza Franciszka Józefa I.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Rozstanie, 1956

Collage, tusz, karton; wym.: 20 x 28 cm; sygn. tuszem l.d.: J. Skarżyński / 56; w obrębie kompozycji dedykacja dla J. Pomianowskiego: Z przyjaźnią, wiernością i wszystkim co ważne więcej jeszcze dziś / Jurek Skarżyński. Praca zachowana w autorskim pp z opisem. Ilustracja do wiersza J. Iredyńskiego "Rozstanie", przeznaczona do tygodnika "Nowa Kultura".

Zjawy, 1978

Tusz, papier; wym.: 20,5 x 29 cm; w l.g. rogu dedykacja: Drogiej Oli [Aleksandrze Kurczab] łagodne zjawy Rzymu i Krakowa serdecznie powierzam Jurek Skarżyński / Rzym 21 X 78.

Ukryte intencje, 1973

Tusz barwny, papier; wym. w świetle pp: 46 x 32,5 cm; sygn. p.d.: J. Skarżyński 73. Praca wprawiona w autorskie pp. Na odwrocie pieczątka zezwalająca na wywóz pracy za granicę.

Janosik, cz. IV - Pobór, plansza komiksowa nr 25, 1973 r.

akwarela, tusz, gwasz/papier, 33,5 x 24,7 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Skarżyński 73'
na odwrociu opisany: ' 21 kolor | zrobiony | Il. do "Janosika" | tusz+akwarela+gwasz | 21.8/30.5 | Jerzy Skarżyński 1973 r.'

WYDANIA:
- wyd.I - RSW Prasa-Książka-Ruch 1974
- wyd.II - Post 2002 (zbiorcze - tomy IV-VI)

Janosik, cz. II - Zbójnickie prawa, plansza komiksowa nr 13, 1973 r.

akwarela, tusz, gwasz/papier, 33,6 x 24,6 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Skarżyński 73'
na odwrociu opisany: "Janosik" | 2. "Zbójnickie prawa" | str 13 | il. do "Janosika" | tusz, gwasz+akwarela | 1973 | Jerzy Skarżyński | 21.8/30.5'

WYDANIA:
- wyd.II - Post 2002 (zbiorcze - tomy I-III)

Janosik, cz. IV - Pobór, tylna okładka komiksowa, 1973 r.

na odwrociu opisany: 'TYLNA | OKŁADKA | IV-ta str. okładki kolor'

WYDANIA:

Sakriversum, ilustracja do czasopisma Nowa Fantastyka, 1988 r.

sygnowany p.d.: 'J.S.'
ilustracja do tekstu Thomasa R. P. Mielkego "Sacriversum"

WYDANIA:
- "Nowa Fantastyka", 1988, nr. 8 i 9

sygnowany p.d.: 'J.S'

WYDANIA:

Romeo i Julia, ilustracja do dramatu Williama Szekspira, 1992 r.

ołówek, tusz/papier, 32,5 x 23 cm
na odwrociu opisany: 'ROMEO I JULIA | "SZEKSPIR" | LIDIA I JERZY SKARŻYŃSKI 1992'

Król Lear, ilustracja do dramatu Williama Szekspira, 1992 r.

tusz/papier, 32,5 x 23 cm
na odwrociu opisany: 'KRÓL LEAR" | "SZEKSPIR" | LIDIA I JERZY SKARŻYŃSKI 1992'

VAN VORDEN IDZIE NA WOJNĘ, 1986

technika mieszana, płótno
58,3 x 59 cm
sygn. p.d.: J. Skarżyński 86
na odwr. na g. listwie krosna: Jerzy SKARŻYŃSKI "VAN VORDEN IDZIE NA WOJNĘ"
na płótnie stempel wywozowy

Kompozycja, 1967 r.

kolaż, tusz/papier, 33 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Skarżyński | 67.'

Projekt ilustracji, l. 60. XX w.

gwasz, tusz/papier, 32,5 x 50 cm
sygn. l.d.: J. Skarżyński

Janosik, cz. IV - Pobór, okładka komiksowa, 1973 r.

akwarela, tusz, gwasz/papier, 33,5 x 24,6 cm
na odwrociu opisany: 'Okładka str. I | odcinek 4 | pt. "Pobór" | I-sza strona okładki'

scenariusz: Tadeusz Kwiatkowski

liczba obiektów: 198