OLPIŃSKI Jan Kazimierz (1875 Lwów -1936 Lwów)
olej, płótno; 58 x 93 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JK (monogram wiązany) Olpiński
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 15,5 x 21 cm,
sygn. p.d.: K. Olpiński / 927
olej, płótno;
58 x 93 cm (w świetle oprawy);
Kościół w Mikulincach pod Tarnopolem, l. 30. XX w.
akwarela/papier, 30 x 42 cm
sygn. l. d. Jan Olpiński
Dar Galerii Antyków i Sztuki Współczesnej "Miasto Sztuki", Kraków, ul. Mikołajska 7
olej, deska;
22 x 30 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: K. Olpiński | 1927
olej, płótno naklejone na tekturę, 41,5 x 27 cm,
sygn. l. d.: K. Olpiński;
na odwrocie drukowana naklejka TPSP we Lwowie wypełniona atramentem: Nr. 2377 / nazwisko Olpiński
akwarela, papier (naklejony na karton),
47 x 64 cm
sygn. p.d.: K. Olpiński / 1925
NA MARACH - CZĘŚĆ TRYPTYKU SAMOTNOŚĆ
olej/płótno,
87 x 124 cm
sygnowany p. d.: `Olpiński`
Olej, sklejka; 58,5 x 44,5 cm
Sygnowany p.d.: K. Olpiński
Na odwrocie: Nľ 177 | 1600 | Kazimierz OLPIŃSKI | "Bachanalia"
olej, płótno naklejone na tekturę, 42,5 x 29 cm
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP we Lwowie wypełniona atramentem: Nr. 2377 / Nazwisko Olpiński.
akwarela, papier
66,8 x 45,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Olpiński / Horod 7/8 1930
olej, tektura
69,5 x 38,5 cm
sygn. p. d.: OLPIŃSKI 926
Portret Franciszka Stycznia - rzeźbiarza
olej, płótno, 98,5 x 84,5 cm;
sygn. l.d.: K. Olpiński
olej, płótno naklejone na tekturę,
55 x 45 cm
sygnowany l.g.: K. Olpiński (sygnatura wydrapana)
olej, płótno, 98,5 x 84,5 cm;
sygn. l.d.: K. Olpiński
Olej, sklejka; 21,4 x 15,7 cm
Na odwrocie: Malował Jan Kazimierz Olpiński | Wiedeń, Dnia 26 marca 1901