JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
DROGA NA CAPRI ("MORZE ŚRÓDZIEMNE"), 1920
tempera na tekturze, 50 x 35 cm sygnowana p.d.: "S. Jaxa/1920"
na odwrocie naklejka wystawowa Salonu Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z r. 1940.
cena wywoławcza: Wykup abonament
1920 r.
Olej na tekturze 32,5 x 36 cm
Sygnowany p. d. - "S. Jaxa / 1920"
Gwasz na papierze naklejonym na tekturę 56 x 83 cm
Sygnowany p.d. - "S. Jaxa"
Olej, płótno, 59 x 119,8 cm
Sygnowany granatowym olejem, p.d.: S Jaxa | 1932
Gwasz, papier, 49,7 x 69,8 cm
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: S Jaxa | 1931
Gwasz, papier, 49,6 x 69,6 cm
Sygnowany brązowym gwaszem p.d.: S Jaxa
Olej, tektura 49,5 x 35 cm
Sygn. po prawej u dołu olejem, szarym: Jaxa | ; czarnym: 1938; na odwrocie oprawy nalepka-stempel: z tytułem: Amalfi, nazwiskiem ceną i krakowskim adresem artysty.
olej, tektura,
49.5 x 69.5 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1924
Gwasz, tektura, 19 x 38,3 cm w świetle ramy
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: S Jaxa | 1940
Na odwrocie pieczęć: "Tytuł ... | Rozmiary ... Cena ... | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | Adres | KRAKÓW, ul. Piłsudskiego 32"
Na krośnie napis czarnym pisakiem: p. Zajączkowski 20. XII | 280
gwasz na tekturze, 35 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: "S. Jaxa 1932"
akwarela, gwasz na tekturze, 24 x 34 cm
sygnowany p.d.: "S. Jaxa 1927"