EIDRIGEVICIUS Stasys (ur. 1949)
cena wywoławcza: Wykup abonament
rysunek, ołówek, papier,
34 x 24 cm (w świetle passe-partout);
dat. i sygn. p.d.: 1991 / 6./20. Stasys
sygnowany, datowany p.d.
akwaforta, akwatinta
9.7x9.6
Ex libris Lidija Simkute Pocius (1983)
sygnowany p.d.datowany l.d.
akwaforta, akwatinta
13.4x9
sygnowany p.d.datowany l.d.
akwaforta, akwatinta
9.6x9.5
12 ekslibrisów z lat 1976-1983 (w tym dwa nie datowane)
mezzotinta i akwaforta, różne wymiary
(największy 10,6 x 12 cm),
wszystkie sygnowane ołówkiem pod płytą, część również na odwrocie
pastel, papier,
41,5 x 29 (w świetle passe-partout)
sygn. oł. d.: Dla Moniki - Warszawa, czarnym pastelem p.d.: Stasys 1993 w l.d. rogu nieczytelny napis (numer?)
pastel,
29x40 cm
Kolaż na papierze
21 x 30 cm
Sygnowany p.d. - "1991 | Stasys"
TWARZYCZKA I oraz TWARZYCZKA II 1995 r.
Kolaż na papierze
20 x 17 cm ("Twarzyczka I");
24 x 20 cm ("Twarzyczka II")
Sygnowany z prawej - "Stasys"
akwarela, gwasz, papier,
38,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Stasys
rys. tuszem na papierze,
23,5x33,5 cm,
sygn.
Pastel, papier;
39,5 x 29,9 cm
Sygnowany po środku 168 oraz p. d.: Stasys | 93
Bibliografia:
Katalog aukcyjny Fundacji EXIT, listopad 2001 r. (nr kat. 11)
Tusz, karton;
23 x 32 cm
Sygnowany p. d.: Stasys | 1990
Na odwrociu l. d.: B 45, p. d.: ręką artysty 24 | Stasys | dessin, 1990 | Rozmowa z ptakami | 23 x 32 cm
EXLIBRIS WOJCIECH JAKUBOWSKI, 1976 r.
Akwaforta, akwatinta, papier;
12,4 x 8,3 cm
Sygnowany l. d.: 1976; p. d.: Stasys
Na odwrociu: Stasys ExLibris Wojciech Jakubowski C3C5
Na odwrociu oprawy ręką artysty p. śr.: Autor: Stasys Eidrigevicius | ExLibris | Jakubowski 1976 | 12,4 x 8,3 cm | akwaforta, akwatinta
sygnowany p.d.datowany śr.d.
akwaforta, akwatinta
8.7x12.5
pastel, papier,
62,5 x 48 cm(w świetle passe-partout);
dat. i sygn. p.d.: 1995 / Stasys
Pastel na kartonie
120 x 152 cm
Sygnowany p.d. - "Stasys"