HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
olej, tektura; 47 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
cena wywoławcza: Wykup abonament
W obozie w Tyberiadzie, 1943 r.
olej/płótno, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman' oraz p.d.'Tiberias 1943'
olej, płótno, 170 × 96 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1931
na odwrocie nalepka z Salonu Jesiennego w Paryżu z 1935 r.
Salon Jesienny, Société du Salon d’Automne, Petit Palais, Paryż 1935 r.
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r.
Reprodukowany i opisywany:
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r., poz. 2, reprod.
Do obrazu dołączone listy Wlastimila Hofmana z 1960 roku dotyczące obrazu.
olej, płótno, 130 × 157 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman/1923
olej, sklejka; 22 x 35 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie napis: 4.XII.935
olej, tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VHofmann / 907
olej, sklejka; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem Wiosenny [... - dalej nieczytelne]
olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil/ Hofman
tusz, pastel, papier, wym. 19,5 x 12,5 cm,
sygn. ś.d. : Wlastimil Hofman oraz l.d. dopisek: 22/X WH 1945 / Mikor Chaim
olej, płyta; 93,5 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922
olej, płótno; 68,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1924
DZIEWCZYNA W PEJZAŻU ZE ŚW. SEBASTIANEM, 1914
olej, tektura
33 x 25 cm
sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann | 1914
Na odwrocie zachowane fragmenty starych napisów: - ołówkiem: Senfzer (?); - kredką: 2512
Dziewczyna przy murze, 1922 r.
olej/deska, 37,5 x 14,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman 1922'
Pod skrzydłami anioła, 1922-27
olej, tektura, 74,5 x 100,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1922
olej, płótno, 165 x 46 cm
niesygn.
olej, tektura, 63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / sygnatura powtórzona Wlastimil Hofman 1914
olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;
olej/tektura, 40 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman'
olej/tektura, 32 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil Hofman'
olej/tektura, 33 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Wlastimil Hofman | Praga | 1924'