SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)
Akwarela, papier,
27, 5 x 40 cm
sygn. l. d.: W. Skoczylas
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt na tincie;
wym.: 215 x 215 mm,
niesygn.; grafika po konserwacji.
akwaforta;
wym.: 335 x 235 mm;
niesygn.
Drzeworyt;
wym.: 129 x 91 mm;
niesygn.; grafika podklejona (w górnych narożnikach) na kartce półkredowego papieru o wym.: 240 x 170 mm.
Drzeworyt;
wym.: 325 x 230 mm;
sygn. oł. p.d.: W Skoczylas 1928.
akwarela, karton;
67 x 97 cm w świetle passe-partout
niesygnowany
Motyw ze Starej Warszawy, 1930
drzeworyt,
wym.: 130 x 195 mm;
n/s.
Grafika była dodatkiem do Sztuk Pięknych. Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s.45 (jako Plac Zamkowy)
Kobieta z jednorożcem (Sztuka), 1923
drzeworyt,
wym. 270 x 180 mm;
n/s.
drzeworyt na tincie;
wym.: 215 x 215 mm,
niesygn.
drzeworyt, papier,
13 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WSkoczylas (ołówkiem)
drzeworyt, papier
akwarela, papier; 30 x 44 cm w świetle ramy
sygn. l.d.: W.Skoczylas/ Cortona
Akwarela, papier naklejony na tekturę
29 x 43,8 cm
Sygnowany l. d.: W. Skoczylas 29
drzeworyt, papier
18 x 20 cm (odcisk klocka)
sygn. p.d.: WSkoczylas (ołówkiem) (pod oprawą napisy autorskie: Pegaz 1922)
drzeworyt, papier żeberkowy,
33,6 x 27,2 cm (arkusz);
26,2 x 22,6 cm (odcisk klocka); sygn. p. d.: WSkoczylas (ołówkiem)
akwarela, ołówek
34 x 47.5 cm
sygnowany l.d.: W. Skoczylas
Akwaforta, papier; 27,8 x 38 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: W.Skoczylas 1911
olej, płótno dublowane, wym.: 79 x 87 cm,
sygn. p.d.: "W. Skoczylas"
akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout: 34 x 48 cm
sygn. l.d.: W.Skoczylas