JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, tektura, 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1923
tempera, karton, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1932
na odwrocie: nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków, ul. Św. Jana 3, z 1932 r., nr 6956
sygnowany, datowany p.d.
gwasz, tempera, papier
35x49.5
Gwasz, tektura; 34,2 x 48,2 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: S Jaxa | 1923
Gwasz, papier naklejony na tekturę; 34,6 x 50 cm
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: SJaxa | 1926
Na odwrocie tektury napis ołówkiem: Połów na Helu
akwarela, gwasz, papier
sygn. p.d.: S. Jaxa
wym.: 33,5 x 49 cm
akwarela, gwasz, tektura, 50 x 35 cm; data p.d.: 1921
na odwrocie pieczęć artysty.
akwarela, gwasz, papier, 34 x 24 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa/ 1937
Olej, płótno naklejone na tekt; 40 x 50,5
Sygnowany czarnym olejem p. d.: SJ. 98.
Na odwrocie ramy napis ołówkiem: Jaxa małachowski | 20
sygnowany, datowany p.d.
akwarela, gwasz, tektura
wymiary: 24.9x34.9
gwasz, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: S Jaxa / 1947
Tatry - Widok na Kościelec, 1908
olej, płótno naklejone na tekturę,
53.5 x 42 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1908
gwasz, papier naklejony na tekturę, 56 x 83 cm; prawy dół: S. Jaxa
olej, płyta pilśniowa
sygn. p.d.: S Jaxa 1921
wym.: 40 x 40 cm
tempera, papier
sygn. p.d.: S. Jaxa
wym.: 33,5 x 49 cm.
Na odwrocie naklejka z wystawy ZPAP w Krakowie z 1920 r. oraz pieczątki autorskie.