NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier; 12,7 x 20,5 cm;
u dołu opis autorski: OKOBWFIMKOPONOWAKA
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze, 35 x 24,5 cm.
Na odwrocie odręcznie: "60ZŁ" oraz pieczątka okrągła: "Nikifor Matejko/artysta malarz/ Krynica Wieś".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze, 35 x 25 cm.
Na odwrocie odręcznie: "60ZŁ" oraz pieczątka okrągła: "Nikifor Matejko/artysta malarz/Krynica Wieś".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
MALARZ jako dostojnik kościelny przed cerkwią
akwarela na kartonie, 18,5 x 25,5 cm.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartce papieru [z zeszytu szkolnego "w linię"], 20 x 26 cm.
Na odwrocie "Zadanie domowe" z 28 XI 1928 - Opiszę nasze mieszkanie.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie, 12,5 x 18 cm.
Na odwrocie trzy pieczątki.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Tekst pisany obcą ręką, na arkuszu papieru 30 x 21 cm, poliniowanym. W dolnym rogu rysunek kredkami (12 x 10 cm) przedstawiający Nikifora przed kościołem (podpis m. in. "NESYTORARTSYTA..."). Na odwrocie dwie pieczątki oraz odręcznie "500ZŁ".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PEJZAŻ Z TĘCZĄ [I ŚWIĘTYM], 1958
akwarela na papierze, 21 x 15 cm
na odwrocie odręcznie "500ZŁ" ; inną ręką, ołówkiem "p. Włosiński" oraz tytuł [nadany przez Mariana WŁOSIŃSKIEGO, malarza, prawnego opiekuna Nikifora].
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na tekturze, 28,5 x 38,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz 18 pieczątek.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie, 16,5 x 21,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "5000ZŁ" oraz pieczątka.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR W KUCHNI (w pensjonacie w Muszynie)
akwarela na kartonie, 19 x 26,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz trzy pieczątki.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie, 20,5 x 17,5 cm.
Na odwrocie odręcznie "500 zł" oraz dwie pieczątki.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie, 15 x 20 cm.
Na odwrocie odręcznie "1000ZŁ" oraz dwie pieczątki.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze, 32 x 19 cm,
W autorskiej, papierowej ramce.
Na odwrocie pieczątka.
Ramka poplamiona.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze, 25,5 x 20 cm.
Na odwrocie pieczątka.
Zabrudzenia, zagniecenia papieru.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze fotograficznym, 24 x 18 cm.
Na odwrocie dwie pieczątki.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredki na kartonie, 34,5 x 22 cm.
Na odwrocie cztery pieczątki.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek na kartonie [ z nadrukiem: "K.Z.W.P"], 8 x 8 cm.
Na odwrocie cztery pieczątki.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie, 20 x 31 cm.
Na odwrocie odręcznie "100ZŁ" oraz trzy pieczątki.