FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, tektura, 61,5 x 95,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jFałat / Bystra
Na odwrocie nalepka: Salonu Sztuki "Achilleion"/ Własność J. Birner / Biała obok Bielska, ulica Główna L. 6. / Oryginały malarzy polskich i zagranicznych jakoteż reprodukcje religijne i krajobrazy. / Skład przyborów piśmiennych i malarskich. / Oprawa obrazów we własnym warsztacie.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Gwasz, karton
wym.: 63 x 98,5 cm
sygn. i tyt. l.d.: JFałat Polesie (Nieśwież). Zachowana dokumentacja konserwatorska. Na odwrocie pieczątka z 1944 biegłego sądowego dr Tadeusza Dobrowolskiego (docenta historii sztuki UJ).
pastel, gwasz, papier jasnobrązowy
54,5 x 94,5 cm;
sygn. l. d.: JFałat/ Bystra 1920
akwarela/papier,
56 x 90 cm
sygnowany p. d.: `J. Fałat I Bystra`
Estymacja: 50 000 - 70 000
olej, sklejka, 55,5 x 120,5 cm;
sygn. l. d.: J Fałat / Nieśwież
na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu przez Stanisława Dąbrowskiego z 1953 roku.
akwarela, gwasz/papier,
32 x 64 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `J Fałat Bystra`
ODWROCIE: pieczątka z Pałacu Sztuki w Warszawie
ESTYMACJA 30 000 - 40 000
akwarela/papier,
69 x 100 cm
sygnowany p. d.: `jFałat | Bystra`
ESTYMACJA 48 000 - 70 000
akwarela, gwasz/papier,
33 x 54 cm
sygnowany p. d.: `JFałat | Nieśwież`
ODWROCIE: fragmentarycznie zachowana naklejka z magazynu dzieł sztuki
ESTYMACJA 25 000 - 40 000
Portret Władysława Nowotarskiego
akwarela, tektura,
50 x 42 cm,
sygn. l.d. śr.: dedykacja Kochanemu Panu Nowotarskiemu ofiaruje J. Fałat 1923
olej, sklejka,
55,5 x 120,5 cm;
akwarela, karton,
85,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: JFałat / BystraPraca reprodukowana w: ?Sztuki Piękne", R. 2, 1925/1926, nr 7, s. 311
ołówek, papier naklejony na tekturę bezkwasową,
34 x 29,5 cm
sygn. p. d.: J Fałat; u dołu dedykacja: Bystra dnia 8/VIII/1918 Na pamiątkę z Bystry i Papcia / Jul Fałat / Na razie przesyłam ten szkic, gdy zrobię lepszy i godniejszy / Panny Lutki to wręczę lepszy a wycofam niniejszy. / Jul Fałat
akwarela,
57,5 x 40,5 cm,
sygnowana l.d. "JFałat 1897".
Łoś atakowany przez wilki- z Teki Myśliwskiej, 1923
litografia barwna, papier, 23,5 x 42,5 cm
sygn. p. d.: jFałat
Łosie i niedźwiedzie - praca z Teki Myśliwskiej
litografia barwna, papier, 28 x 42,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: jFałat/ Nieśwież
"Teka Myśliwska" ukazała się nakładem Zakładu Graficznego "Sztuka" w Toruniu w roku 1923. Autorami odbitek byli zapewne Felicjan Szczęsny Kowarski i Henryk Szczygliński założyciele "Sztuki" (inf. za dr. Tadeuszem Zakrzewskim).
litografia barwna/papier,
24,5 x 42 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `Jul Fałat`
akwarela, papier naklejony na tekturę,
49,5 x 68,2 cm;
sygn.: l. d.: JFałat/ Bystra 1918
akwarela, tektura jasnobrązowa
, 43 x 32 cm;
sygn. p. d.: jFałat 916
Powrót z polowania z łosiem, 1919
autolitografia barwna, papier,
29,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul Fałat
Z: "Teki Myśliwskiej Juliana Fałata", Toruń - Wydawnictwo Artystyczne, Zakład Graficzny "Sztuka" - 1919-1920