STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
pastel, papier, 188 x 99 cm
sygn. u dołu: 'Starowieyski | 1678', na odwrocie nalepka: 'The Burden of LIFE | 73" x 38" | 1978' oraz naklejka ABERBACH FINE ART New York
cena wywoławcza: Wykup abonament
La mort vient chercher la grand mangeur des pommes, 1990
pastel, papier, 31,5 x 23,5 cm
sygn. l. d. monogram wiązany 1690 (p) oraz opisany: la mort vient chercher la grand mongen des pommes
pastel, papier, 32 x 23,5
sygn. l. d. monogram wiązany 1690 (p)
pastel, akryl, papier, 31,5 x 24 cm
sygn. l. g. monogram wiązany 1690 i wzdłuż górnej krawędzi: 'LA GRAND PALEOMEMOIRE'
technika mieszana, papier; 29,2 x 41,5 cm w św. p-p.;
oznaczenie l. d.: 10;
na odwrocie nalepka galeryjna i ramiarska;
na odwrocie napis: Potwierdzam autentyczność / T. Starowieyska / 09092010 oraz pieczęć: z rysunków Franciszka Starowieyskiego
technika mieszana, papier
69 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. monogramem i dat. p. d.
olej, płótno
146,5 x 116,5 cm
sygn. l.g.: CZARNOBYLSCY | JEŹDŹCY | F. B. S. 1690 P [ostatnia litera w kółku]
węgiel, papier, wym. 21 x 29,5 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
długopis, papier, wym. 29,8 x 21 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
ołówek, papier, wym. 32,5 x 22,5 cm,
sygn. p.śr. monogramem wiązanym, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty
rysunek
28 x 22 cm
Praca ofiarowana przez żonę - Teresę Starowieyską
rysunek
29,5 x 21 cm
węgiel, kreda, sangwina; płótno;
195 x 255 cm
Kredka, papier, 64,5 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: FS 1694, dół napis: Beatyfikacja Quasimoda
Kredka, papier, 40 x 59,5 cm,
sygn. l.g.: FS 1649, góra napis: Kobieta zwyciężająca zło
Szkic do plakatu do filmu Krzysztofa Zanussiego Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest (1989)
sygn. dat. p.śr.
kredka, papier
21x29.5 cm
druk, papier, 32 × 23 cm w świetle passe-partout
gwasz, papier naklejony na płótno, 100 x 70 cm
sygn. monogramem i dat.1689