KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
Służące - projekt do spektaklu
"Śmierć Tintagilesa", 1938
pastel, ołówek, bibuła,
21,9 x 30,4 cm;
data p. d.: 1938
cena wywoławcza: Wykup abonament
11 plansz, m.in.: wykidajły, grabarza, husarzy, rycerzy niemieckich, Poloniusza, Legata papieskiego i cesarza
gwasz, tusz, długopis, papier, różne formaty, dołączone próbki materiałów
Bez tytułu z serii Postacie emballages
flamaster, pastel, papier,
28,2 x 19,6 cm
cienkopis, pastel, papier,
27,8 x 21 cm;
sygn. p. g.: T. Kantor
flamaster czarny, papier,
29,7 x 20,9 cm;
sygn. p. d.: 1967 / T. Kantor;
z lewej u dołu okrągła pieczęć autorska z sygnaturą TKantor; poniżej pieczęci litera: A
Para rysunków Ces Messieurs Serieux
pastel/papier, 46 x 32,5 cm (w świetle passe-partout) x 2, sygn. p.d.: `T.K.`
na odwrociu naklejki: `PROJEKTY SCENICZNE POSTACI SPEKTAKLU "Umarła Klasa" Teatru Cricot 2, nr 10 i nr 6` oraz naklejka `Galerie de France 13.VI.83` i stempel wywozowy
marker, papier,
21 x 29.5
sygnowany p.d.: T Kantor
rysunek, 24x21,5 cm
Dimension originelle, lata 70.
Technika mieszana, tempera, tusz; wym.: 42 x 56 cm; sygn. p.d.: TKant w obrębie pieczątki własnej artysty.
11 plansz,
m.in.: wykidajły, grabarza, husarzy, rycerzy niemieckich, Poloniusza, Legata papieskiego i cesarza
gwasz, tusz, długopis, papier,
różne formaty, dołączone próbki materiałów
tusz, papier;
23,5 x 32,5 cm
sygn. l.g. T.Kantor/ 1947/ Kraków; p.d. 1947
Na odwrocie czarnym flamastrem: "ten rysunek/ robiłem w roku 1947/ po powrocie/ z Paryża - / w Sopocie -/ Tadeusz Kantor/
p.Jerzemu Osóbce/ w dniu imienin/ Tadeusz Kantor
Zostałem porwany przez dziewczynę, 1988
akryl, płótno;
130 x 115 cm
niesygnowany
Na odwrocie nalepki:
MUZEUM SZTUKI W ŁODZI/ Autor: Tadeusz Kantor/ Tytuł: Je suis emporte par la fille/ Wymiar: 130 x 115 Nr inw.MS/KW/215/95/ d.164/MS/SN/M/D/1412 GALERIE DE FRANCE/ 52 RUE DE LA VERRERIE 75004 PARIS/ TEL (1) 42743800 FAX (1) 42743467 Tadeusz Kantor/ Je suis emporte par la fille/1988/ 130 x 115 cm/ acrylique sur toile/ photo: Gérard Dufrene, Paris
tusz/papier,
33 x 24 cm (w świetle passe-partout)
dat. i sygn. p.d.: `1948 Kantor`
Rysunek tuszem, papier
27 x 18 cm
Sygnowany d.śr.: T. Kantor, niżej: "Umarła Klasa". Okrągła pieczęć z napisem: t. kantor oraz cyframi: 15, 11, 75
sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
21.5x15.5 (w świetle passe-partout)
sygn. dat. l.d.
tusz, papier
21.8x15.8 (w świetle passe-partout )
Monotypia
wym.: 30 x 43 cm
sygn. p.d.: T. Kantor; l.d.: 1950.