EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)
olej, płótno
55 x 65,4 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 50 x 74
sygn. l.d.: H. Epstein
na rewersie na krośnie napis: 20 M
Martwa natura z kwiatami i anansem, ok. 1930
olej, płótno,
46.5 x 61.5 cm
Sygnowany l.d.: H. Epstein
Na odwrocie napis czarną farbą na płótnie l.g.: N.2 Nature morte | (61 x 46) | 12 P.
Pies
ołówek, kredka, papier, 30,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: H. Epstein (faksymile)
Kobieta stojąca
ołówek, papier, 30,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
Kobieta z parasolką
ołówek, piórko, tusz, papier, 30,5 x 22 cm (w świetle oprawy)
Krowy
ołówek, papier, 23 x 31 cm (w świetle oprawy)
Krowy
ołówek, papier, 23 x 31 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: H. Epstein (faksymile)
Na rynku
ołówek, piórko, tusz, papier, 23,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
Studium psa
ołówek, piórko, tusz, papier, 30,5 x 22 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: H. Epstein (faksymile)
Olej na płótnie 81 x 65 cm
Sygnowany l.g. - "H. Epstein"
R - obiekt posiada cenę rezerwową
olej, płótno
45,5 x 61 cm
ołówek, akwarela, papier, 25 x 36,5 cm
(w świetle oprawy)
sygn. p.d.: H. Epstein
ołówek, akwarela, papier, 23 x 30,5 cm (w świetle passe-partout) sygn. l.d.: H. Epstein
olej, płótno, 54 x 65 cm; sygn. p.d.: H.Epstein. Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wystawione przez Marca Ottavi, paryskiego eksperta malarstwa XIX i XX w. z dn. 4.IV.2002 r.
olej, płótno
41 x 33 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
37,5 x 54,5 cm, sygn. l.d.: H.Epstein
PORTRET KOBIETY W CZERWONYM BERECIE
I poł. lat 20-tych XX w.
Olej na płótnie 35 x 27 cm
Sygnowany p.d. - "H. Epstein"
Ekspertyza - prof. dr hab. Jerzy Malinowski, 1999 r.
AKT SIEDZĄCEJ KOBIETY, ok. 1920
olej, płótno, 84 x 65,5 cm
sygnowany l.g.: H. Epstein