HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
olej, płótno
21,5 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1924
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
38 x 40,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1921
Na odwrocie nalepka na płótnie (druk, atrament) o treści:
SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3 - TELEFON 100-02 | Data przyjęcia - | Autor - Wlastimil Hofman | Tytuł Faunice (zabawa z pieskiem) | Rodzaj olej Rozmiar - | Nr 11655
Na dolnej listwie ramy napis farbą: Lp. 11655
olej, sklejka
35 x 49,2 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie - ozdobiona rysunkiem "wnętrza salonu" drukowana nalepka o treści: L. BŁASIAK | KRAKÓW | STRADOMSKA 18 | SALON OBRAZÓW I DZIEŁ SZTUKI | KUPNO SPRZEDAŻ KOMIS | obrazy, dywany, antyki, kryształy | kilimy, meble.
Ponadto nalepka z czerwonym stemplem Prezydium Rady Narodowej Krakowa poświadczającym zgodę na wywóz obrazu za granicę.
Na nalepce wpisane ołówkiem: data 18.8.1961 oraz numer [.]98/6
olej, tektura, 23 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1923
olej, sklejka, 21,5 × 35 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
na odwrocie pieczątka
PORTRET M’KOR CHAIM JEROZOLIMA, 1946
olej, płótno, 28 x 24 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p.g.: Wlastimil 1946/ Hofman
olej, tektura, 40,5 x 32,5 cm
sygn. p.d.:Wlastimil / Hofman / 1928
autolitografia, papier, 15,5 x 12,7 cm w świetle passe-partout
Zabawa dzieci (Szkic do Słowiańskiego viribus unitis)
sygn. l.d. (na odwrociu dedykacja autorska z 1939 r.)
olej, sklejka
35.2x24.8 cm
olej, tektura; 38 x 30,5cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947
Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż
olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Bibl.: Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, kat. 48;
Wlastimil Hofman Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, kat. 42;
A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozłowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2012, kat. 13.
olej, płótno, 94 × 65 cm
olej/deska, 60 x 45,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1936'
olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917