KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)
akwaforta; wym.: 85 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 47.
cena wywoławcza: Wykup abonament
cykl 18 linorytów barwnych; wym.: 700 x 500 mm; sygn. p.d. J. Kraupe 1997, l.d. tytuł. Odbitki autorskie: II, plansze IV i XI w odbitce autorskiej IV.
akwaforta; wym.: 260 x 184 mm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe 1950. Lit.: "Janina Kraupe. Grafiki, monotypie. Lata 40. i 50.", Kraków 2000, poz. 12.
akwarela/papier, 39,5 x 26,5 w św. p. p.
sygn. p. d.: `J. Kraupe`
olej, plótno,
77.5 x 53.5 cm
sygnowany p.d. fioletowa farba: J.Kraupe
na odwrocie na plótnie napis: JANINA KRAUPE | "OPIS GÓRSKIEJ LAKI" | OLEJ 2004
akwarela,gwasz, 63,5 x 49 cm, sygn.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe
na odwrocie sygn. i dat.: Janina Kraupe / [
] / "Na plantach" 1973 r.
litografia, papier welurowy,
31,4 x 57 cm (wymiar odbitki),
32,9 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1965; tytuł l.d.: "Wieczór" epr. d`art III
litografia, karton,
64,5 x 50 cm (wymiar odbitki),
69,5 x 54 cm (wymiar kartonu);
sygn. p.d.: J Kraupe (na odbitce) i powtórnie poniżej: J. Kraupe 1959 (ołówkiem); tytuł l.d.: "W głębinach morza" (ołówkiem)
akwarela, gwasz, papier,
60 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J. Kraupe
linoryt barwny, papier czarny, 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Kraupe 1994;
napis l.d.: "Matthaeus Passion" ipr. d`art VI
olej, płótno, 50 x 40,5 cm;
sygn. p.g.: J. Kraupe; na odwrocie napisy
autorskie: nazwisko autorki, tytuł oraz rok powstania 2002
monotypia, papier,
25 x 34 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepki z nazwiskiem autorki
olej, karton, 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napisy autorskie: technika, tytuł, wymiary, rok powstania oraz krakowski adres artystki
akwarela, 49 x 62 cm, 2000
Kraupe-Świderska Janina - ur. 1921. Emerytowana prof. Wydziału Malarstwa
linoryt barwny, papier czarny
65,5 cm x 22 cm
sygn. p.d. J.Kraupe 1988 r
litografia barwna, papier,
31 x 50 cm (odcisk kamienia);
sygn. i dat. l.d.: J. Kraupe 1961
monotypia/papier, 51 x 70,5 cm
sygnowany p. d.: `I.Kraupe`