1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Zestaw trzech rysunków

(we wspólnej oprawie - pierwotnie obejmującej cztery prace artysty):

Kobieta siedząca na sofie, 1904
ołówek, papier, 13,4 x 10 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AK. 1904. (ołówkiem)

Portret kobiety
ołówek, papier, 13,5 x 11,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Karpiński (ołówkiem)

Dama w fotelu
ołówek, papier, 12 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Karpiński (ołówkiem)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dama w kapeluszu - projekt plakatu

olej, tektura; 49 x 35,5 cm;
sygn. u dołu: A. Karpiński
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Plakat/ na TAP [Towarzystwo Artystów Polskich] "Sztuka"/ mal. A. Karpiński

Manicure, 1921 r.

olej, tektura, 67 × 90,5 cm
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński 1921, l. d.: "MANICURE"

Reprodukowany:
Światowid, 1927, nr 2, str. 10-11 jako Studyum aktowe

Estymacja: 160000 - 170000 zł

Białe róże

olej, tektura, 35,5 × 50 cm
sygn. l. d.: a.karpiński.

Estymacja: 17000 - 20000 zł

Mimozy

Olej, płótno naklejone na tekturę, 43,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Portret młodej kobiety, 1917

ołówek, pastel, papier; 49,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński. 17.;
na odwrocie nalepka z Nowego Salonu Sztuki w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem: Głowka.

PORTRET ZOFII KOZAK

Pastel, papier; 49 x 38,5 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p. śr. : a.karpiński

Róże

olej, tektura; 65 x 59 cm
sygn. l.d. a. Karpiński
na odwrociu naklejka Salonu Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z datą przyjęcia 15.10.1932

Estymacja: 32000-37000 PLN

Portret damy w kapeluszu, 1924

olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Kraków V 1924 r.

Żółte róże w wazonie

olej, tektura; 33 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: a. Karpiński

Kwiaty, 1942

olej, tektura; 20 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: AKarpiński 42
na odwrocie opis autorski: mal. a. Karpiński / w roku 1942 - / Kraków Floriańska 19. III p.

Kwiaty w wazonie

Olej, tektura, 46,5 x 66 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński
Obraz charakterystyczny dla twórczości Karpińskiego, malarskie przedstawienie bukietu kwiatów, malowane drobnymi pociągnięciami pędzla, z rozproszonym światłem, lekko zgaszonymi kolorami, z nastrojem.

Kwiaty, 1908 r.

olej, tektura, 67 × 56 cm
sygn. i dat. p. śr.: akarpiński/1908

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Cynie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29.
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku

Estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Róże w wazonie

olej, tektura; 34 x 50 cm
sygn. l.d. a.karpiński

estymacja: 15000 - 18000 zł

Lektura przy kominku, 1930

olej, płótno; 93,5 x 74,5 cm
sygn. l.d. Akarpiński/ 1930

estymacja: 45000 - 50000 zł

Cynie

olej/tektura, 33 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `a. karpiński`

Odwrocie:
opis autorski

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Żółte róże w wazonie

Róże w kulistym wazonie

olej, tektura, 34,5 x 47 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.

Białe i różowe róże

olej, tektura, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński.

liczba obiektów: 875