ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Widok z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej
olej, tektura, 62 x 46 cm,
sygn. l.d.: Aneri.
Na odwrocie pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wczesnojesienny pejzaż - Kalwaria, 1979
olej, tektura; 43,5 x 48,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Aneri 1979.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 51.
Olej, płyta pilśniowa; 34 x 49 cm
Sygnowana p.d.: Aneri | Alwernia
Olej, tektura; 34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
Sygn.: l. d.: 1979 aneri
Mój Mistrz w ogródku maluje (W ogrodzie - Wojciech Weiss przy sztalugach), 1935
Olej, tektura; 47,5 x 31 cm ;
Sygn. l. d.: aneri/35
Wisła pod Wawelem, około 1937 r.
olej/płótno, 50,5 x 66 cm
sygnowany p.d.: `aneri`
ODWROCIE:
papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 r.
wystawa w TPSP w Krakowie, 1937 r.
Wnętrze mieszkania z owalnym tremo
Olej, tektura; 47,5x 31 cm
Sygn. l.d.: aneri
Olej, tektura, wym.: 24 x 33,5 cm
Sygn.l.d.: WW (czarną arbą)
Olej, tektura; wym.: 47,5 x 61,5cm
Sygn. p. d.: aneri/1950
Wczesnowiosenny pejzaż - Kalwaria, 1979
Olej, tektura; wym.: 34,5 x 48 cm;
Sygn. l. d.: Aneri
Niebieski leżak pod drzewem - Kalwaria, ok. 1976
Olej, tektura; 50,5 x 35 cm;
Sygn. p. d.: aneri
Widok z okna - Kalwaria, ok. 1960
Olej, tektura; wym.: 51 x 35 cm;
Sygn. l. d.: aneri