JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
KUTRY RYBACKIE, lata 30. XX w.
akwarela, gwasz, papier
33.5 x 48 cm
sygnowana p.d.: S Jaxa
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, papier, wym.: 33 x 24 cm,
sygn. p.d.: "S. Jaxa 1931".
gwasz, papier, wym.: 23 x 33,5 cm,
sygn. p.d.: "S. Jaxa 1938".
akwarela, gwasz, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1938 (częściowo zatarte);
na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu, wymiarami.
akwarela, gwasz, papier, 35 x 50 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa (zatarte) / 1939;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem oraz wymiarami
olej, płótno, 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: SJaxa / 1913
Na odwrocie na krośnie malarskim częściowo uszkodzona nalepka autorska
gwasz, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p. d.: S Jaxa / 1927
gwasz, tektura, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: S.Jaxa / 1925
akwarela, gwasz, papier, 23,5 x 68,5 cm;
sygn.p. d. S Jaxa / 1929
akwarela, gwasz, papier,
67 x 96,5 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1932
akwarela na papierze, wym.: 33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa
akwarela, gwasz, karton, 48 x 33,3 cm;
sygn. p.d.: SJaxa / 1935
Na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu, wymiarem, krakowskim adresem artysty.
gwasz, akwarela, papier, 34 x 49 cm
sygn. p.d.: S.Jaxa / 1938
olej, płótno, 46 x 36,3 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1911
Na odwrocie nalepka z informacjami dotyczącymi obrazu.
akwarela, gwasz, papier,
33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S.Jaxa / 1928;
na odwrocie napis: Goudawa 1928 r.
gwasz, papier naklejony na tekturę, 67,8 x 98 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa / 1936
PEJZAŻ NADMORSKI Z KRZEWAMI ŻARNOWCA
Tempera, karton: 35 x 50,5 cm
Sygnowany p. d.: Jaxa
akwarela, gwasz, papier
34.5 x 50 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1926
Na odwrocie napis ołówkiem: Polskie morze | cena. Nalepka (druk, rękopis): ZWIźZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W KRAKOWIE, PLAC ŚW. DUCHA 1. "DOM ARTYSTÓW" | Data przyjęcia 26/III 1926 | Autor Jaxa Małachowski | Tytuł "Polskie morze" | Rodzaj Rozmiar | cena Nr 544
olej, płyta, 34 x 24,5 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa/ 1921