1 zł
2 600 000 zł

HARTWIG Edward (1909 Moskwa - 2003 Warszawa)

Wierzby, l. 70. XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 22 x 28 cm; sygn. p.d.: EH, na odwrocie sygn. i pieczątka autorska, odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, l. 60 XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 36 x 44,5 cm; sygn. l.d.: EH; na odwrocie pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Wieszaki, l. 50 XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 28,5 x 36 cm; sygn. l.d.: EH; na odwrocie pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Aktor teatru i pionki

Aktor teatru Henryka Tomaszewskiego i pionki, II poł. l. 50. XX w.
zestaw 2 fotografii czarno-białych, brom, papier, 15,5 x 21 cm (wymiar każdej odbitki); sygn. l.d.: EH na odwrocie sygn., opis oraz pieczątki i naklejki autorskie; odbitki autorskie, nakład: nieokreślony, vintage print

Bez tytułu (Prof. Henryk Tomaszewski, pantomima wrocławska), 2.poł. l. 50. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier, 23 x 18 cm; sygn., dat. oraz pieczątka autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Bez tytułu, 1937/ koniec l. 40 XX w.

fotografia czarno-biała, brom papier, 15 x 19 cm; sygn., p.d.: E. Hartwig, na odwrocie sygn. oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Mechanik, 1937/ koniec l. 40 XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 21 x 16 cm; sygn. l.d.: E.H, na odwrocie opis (ołówkiem) oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, stan zachowania: uszkodzenia emulsji w środkowej części odbitki, vintage print

Odbudowa Warszawy, l. 50 XX w.

zestaw 6 fotografii czarno-białych, brom, papier, 2 fotografie 17 x 12 cm, 4 fotografie 12 x 17 cm; na odwrocie każdej odbitki: pieczątka autorska, pieczątka Agencji Wydawniczej oraz Spółdzielczego Instytutu Wydawniczego: "Kraj" oraz opis (ołówkiem); odbitki autorskie, nakład: nieokreślony, vintage print

Warszawa - M.D.M.

1950. Fotografia form. 12,1x16,6 cm (Przedstawia robotników przy budowie hotelu przy pl. Konstytucji 1. Na odwrocie piecz.: "Edward Hartwig Fotografik Warszawa Al. Jerozolimskie nr 31 m. 7 (...) 1950 r.", "`Kraj` Spółdzielczy Instytut Wydawniczy z odp. udz. Dział Fotograficzny", napis ołówkiem: "Warszawa - M.D.M.". Stan bardzo dobry)

Warszawa - odbudowa Starego Miasta. 1950.

Fotografia form. 17,1x11,4 cm (Przedstawia murarza w trakcie pracy. W tle dachy odbudowywanej stolicy. Na odwrocie piecz.: "Edward Hartwig Fotografik Warszawa Al. Jerozolimskie nr 31 m. 7 (...) 1950 r.", "`Kraj` Spółdzielczy Instytut Wydawniczy z odp. udz. Dział Fotograficzny, napis ołówkiem: "Warszawa - odbudowa Starego Miasta". Stan bardzo dobry)

Owce na hali.

(l. 1960-te?). Fotografia form. ca 27x37 cm w wsp. passe-partout i ramie, za szkłem (Zdjęcie czarno-białe. Przedstawia rząd pasących się owiec. Sygnowane "E.Hartwig" na negatywie w prawym dolnym narożniku. Stan bardzo dobry)

Lublin - stare miasto. (l. 1930-te).

Fotografia form. 29,5x23,5 cm na kartonie form. 39,8x30 cm (Zdjęcie czarno-białe. Przedstawia procesję idącą uliczką miasta. Odbitka autorska sygnowana ołówkiem "EHartwig" w prawym dolnym narożniku. Stan bardzo dobry)

Portret Jerzego Semkowa. (przeł. l. 1950-tych i 1960-tych).

Fotografia form. 17,5x10,7 cm Zdjęcie czarno-białe sygnowane "E.Hartwig" na negatywie w lewym dolnym narożniku. Na odwrocie piecz.: "Edward Hartwig Fotografik (...)". Stan bardzo dobry

Portret Tamary Pasłowskiej. (l. 1930-te).

Fotografia form. 29,5x23,5 cm na kartonie form. 42,5x33,5 cm
Czarno-białe zdjęcie portretowe aktorki lubelskiej. Odbitka autorska sygnowana ołówkiem "EHartwig" w dolnej części kompozycji. Stan bardzo dobry

W PRACOWNI ARTYSTY, 1938 R.

fotografia czarno-biała, brom/papier
27,5 x 36 cm
na odwrocie odbitki stempel autorski ZAIKS, naklejka autorska z adresem oraz odręczny opis pracy długopisem i ołówkiem
odbitka autorska

Bez tytułu, l. 90 XX w./2003

fotografia barwna, papier fotograficzny Kodak
49 x 59 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie pieczątka autorska; wydruk autorski, nakład: 1/1 (powiększenie wystawowe) lifetime print

Bez tytułu, l. 90 XX w./2003

49 x 60 cm (w świetle passe-partout); na odwrocie pieczątka autorska, wydruk autorski, nakład: 1/1 (powiększenie wystawowe), lifetime print

Wiosna, l. 70. XX w

fotografia czarno-biała, brom, papier,
38 x 27 cm
sygn. l.d.: EH, na odwrocie pieczątka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Wierzby, l. 90. XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier
27 x 35 cm
sygn. p.d.: EH, na odwrocie dwie pieczatki autorskie, nakład: nieokreślony, vintage print

Wierzby, l. 70. XX w.

37 x 28 cm

liczba obiektów: 378