RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
olej, płótno;
73 x 60 cm
sygn.p.d.: Jan Rubczak
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno,
54 x 64,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Rubczak | 1918`
Litografia barwna;
wym. planszy: 340 x 420 mm;
sygn. pł. p.d.: Rubczak. Stan bdb.; stan bdb..
akwarela, ołówek, papier, 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak / Radziejów
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 19 x 32, 6 cm,
sygnowany p. d. "Jan Rubczak"
DROGA W BESKIDACH, l. 30-te XX w.
olej na tekturze, 50, 5 x 72, 8 cm,
sygnowany p. d. "Rubczak",
na odwrocie odręcznie: "Własność Wojciecha Maciejewskiego / Mazowiecka 82" i powyżej pieczątka: "Pracownia art. . rze¼biarska / Wojciecha Maciejewskiego / Kraków, ul. Mazowiecka 1"
olej/płótno,
51,5 x 60,5 cm
sygnowany p. d.: `Rubczak`
Akwaforta; 29,5 x 25 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, wypełniona czarnym atramentem: XVI WYSTAWA SZTUKI | Nr 244 | Autor Rubczak Jan | Dzieło p.t. Okiść | Rodzaj akwaforta | cena 55 K
akwarela, papier, 49 x 35,5cm
sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak
olej, płótno;
61 x 74 cm
sygn. p.d.: RUBCZAK
olej, sklejka,
158 x 103,5 cm
sygn. p. d.: J. Rubczak / 1930 - późniejsza
olej, sklejka
48,5 x 62 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
Na odwrocie nalepka z zakładu sztuki kościelnej Kazimierza Schaefera w Piekarach Śląskich z nieczytelnym dopiskiem
Olej, płótno; 54 x 65, 5 cm
Sygnowany p. d.: Rubczak
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie.
autooffset barwny, papier kremowy
30.7 x 38.5 cm
sygnowana p.d.: Rubczak
Na odwrocie, na oprawie napis: Jan Rubczak; Fragment Krakowa - Autolitografia
olej, płótno, tektura, 29 x 41 cm
sygn. i dat. p.d.: (nieczytelnie) / 904
wymiary w świetle passe-partout: 29 x 41 cm
Widok na prezbiterium kościoła Mariackiego, 1934
autolitografia, 31 x 39 cm
sygn. na kamieniu p.d.: Jan Rubczak (1)934 ; l.d.: Autolitografia
Widok Castello di Andora nad Morzem Liguryjskim, 1936
olej, sklejka, 159,5 x 103,5 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak 1936
obraz został zakupiony bezpośredno od Jana Rubczaka