ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)
Gitarzysta - Autoportret z gitarą, ok. 1930
olej, tektura,
65 x 81 cm
sygnowany p.g.: S. Eleszkiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
45 x 54 cm;
sygn. p.d.: S.Eleszkiewicz
na odwrocie stempel londyńskiego Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego z nazwiskiem autora i nr 274 oraz tytuł obrazu VILLAGE
olej, tektura
42,5 x 42,5 cm
Ołówek, papier; 14,6 x 20,7 cm (świetle oprawy)
Sygnowany ołówkiem p. d.: S. E.
Ołówek, papier; 19,6 x 14,7 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany czarnym tuszem p. d.: S. E.
akwarela, gwasz, karton 23,5 x 30 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. dół: S. Eleszkiewicz
olej na tekturze, 80,5 x 61 cm,
u dołu po lewej "S. Eleszkiewicz"
Olej na tekturze 65 x 53,5 cm
Sygnowany l.d. oraz p.d.- "S Eleszkiewicz"
olej, płótno, 53 x 46 cm; sygn. l.d.: SEleszkiewicz
ołówek, papier,
wymiary: 115 x 155 mm,
sygn. oł.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 68 (dział rysunku).
Mężczyźni z koniem na tle pejzażu
piórko, tusz, papier,
wymiary:
130 x 170 mm,
sygn.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 71 (dział rysunku)
kredka, papier,
wymiary: 180 x 160 mm, n/s.
Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 52 (dział rysunku).
ołówek, papier,
wymiary: 230 x 135 mm,
sygn. oł.: S.E.
Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 16 (dział rysunków).
ołówek, akwarela, papier,
wymiary: 270 x 170 mm,
sygn. oł.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo i rysunek, N. York 1986, poz. kat. 7 (dział akwarel).
ołówek, papier,
wymiary: 230 x 280 mm, nie
sygn. Lit.: Katalog wystawy Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, malarstwo irysunek, N. York 1986, poz. kat. 1 (dział rysunków).
olej na tekturze, 21 x 26 cm,
sygnowany u dołu monogramem "S. E. 24. 8. 48"
Zakupiony w Paryżu w pracowni M. Lurczyńskiego, przyjaciela malarza.