JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
Gwasz, akwarela, tektura, 24 x 34 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1923
cena wywoławcza: Wykup abonament
NADMORSKI KRAJOBRAZ Z ŻAGLÓWKAMI
olej, płótno,
50 x 71 cm
sygnowany p.d.: S. Jaxa.
akwarela, gwasz/papier
30 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: "S Jaxa | 1932"
Akwarela, gwasz, papier
33 x 48,5 cm, datowany p.d.: 1939.
Niesygn. Na odwrocie pieczątka autorska z odręcznym wpisem.
Gwasz, tektura
49 x 68 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1921
sygn. dat. p.d.
gwasz, tektura
34.5x50
sygn. p.d.
olej, tektura
47x67
Pelargonia niesygnowany (na odwrocie pieczęć autorska)
akwarela, tektura
24x18
gwasz, papier,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
olej, płótno,
38 x 49,5 cm;
sygn.p. d.: S Jaxa / 1914
gwasz/papier,
47 x 65 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Jaxa | 1924`
tempera/papier,
50 x 36 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S Jaxa | 1930`
na odwrocie papierowa naklejka: `Salon Sztuki | Alfreda Wawrzeckiego | Kraków, Wielopole 3 | Autor Jaxa Małachowski Soter | Tytuł Wejście na Wawel | Rodzaj Tempera Rozmiar 50 x 35 | Nr kat 737 Data Przyjęcia`
Pachoły cumownicze we Władysławowie (1938)
sygn. dat. p.d.
gwasz, papier
24x33
olej, płótno,
73,3 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1910
akwarela, gwasz, tektura,
48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1923
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę,
25 x 34.5 cm
sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1939
Na odwrocie autorski stempel wypełniony ręcznie atramentem: Tytuł Rybacy przy pracy | Rozmiar 25 x 35 Cena 75.- | [SOTER] JAXA MAŁACHOWSKI | Adres | Kraków [..] Piłsudskiego 32.
Akwarela, papier, 33 x 49 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1939