TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)
tusz, 21 x 30 cm, sygn.
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, 21 x 30 cm, sygn.
olej, papier, 78 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: J. Tchórzewski 88
technika własna, płótno, 81 x 65
sygn. l.d.: J.Tchórzewski 67
na odwrociu: [strzałka] GÓRA / J.Tchórzewski 67 / "GODZINA 24.30"
drzeworyt, 21,5 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: J.T. 60
olej, papier naklejony na płytę pilśniową,
120 x 60,5 cm;
syn. i dat. p.d. (nieczytelnie)
tempera z akwarelą na brystolu, 70,4 x 94,9 cm,
sygnowana p.d. i na plecach "J Tchórzewski 88",
na plecach oł. "ROZBŁYSKI 88"
Szkic do scenografii teatralnej, 1994
cienkopis, papier, 20 x 29 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.: JTch 94
sygn. i dat. p.d.: J.T. 60
olej/płyta, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Tchórzewski 78`
na odwrocie napis: `J.Tchórzewski 78 |
LITANIA DO GWIAZD`
olej, płótno,
64.5 x 50 cm
sygn. l.d.: J. Tchórzewski 59.
na odwr., na płótnie napis: J. Tchórzewski 59 na blejtramie: JERZY TCHÓRZEWSKI "OBRAZ 59/20" oraz napis ołówkiem: RUCH
tusz, 29,5 x 42 cm, sygn.
Dar Rodziny
akryl, papier nakl. na tekturę,
72.5 x 56 cm
sygnowany p.d.: JTchórzewski 87
na odwrocie p.d.: J. Tchórzewski 87 | "ZIMNE ŚWIATŁA? | akryl
akryl, płyta pilśniowa, 69,8 x 49,5
sygn. l. d.: JTchórzewski; na rewersie napis: J Tchórzewski 78./" Litania do gwiazd"/akryl
tusz,
32 x 22,5 cm,
sygn.
Dar Rodziny.
Tusz na papierze
30,5 x 21,5
Sygnowany l.d. - "J Tchórzewski 47"
rysunek tuszem na papierze,
35 x 25 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: J. Tchórzewski
olej, płótno
41 x 33 cm;
sygn. p.d.: J Tchórzewski 80
na odwrocie na płótnie napis autorski: J. Tchórzewski 80. / "DRAPIEŻNIK"
tusz lawowany, 34 x 25 cm
sygn. p.d.: "J Tchórzewski"
na odwrociu rysunek tuszem przedstawiający małżeństwo Rosenbergów