NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
Oranta (Męczeństwo św. Agaty), 1961 r.
olej/płótno, 77 x 56,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ORANTA JERZY Nowosielski 1961 r'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 38 x 53,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI 1968'
na odwrociu częściowo zachowana papierowa nalepka: 'JERZY NOWOSIELSKI - | LAUREATEM NAGRODY | ..CYBISA'
olej/płyta, 29,5 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'J. NOWOSIELSKI'
na odwrociu nalepka z opisem pracy z Galerii R w Poznaniu
- Galeria "R", Poznań (lata 90. XX w.)
olej, płótno, 86 x 46 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1992
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Irlandia
ołówek, papier; 16,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 48
olej, płótno, 96,3 x 81,2 cm
na odwrocie: Jerzy Nowosielski/ 1982
Obraz posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich
* opłata z tytułu "droit de suite"
ołówek/papier fotograficzny, 18 x 23,6 cm
na odwrociu opisany ołówkiem p.d.: 'J. Nowosielski 25.XII.1955'
OPINIE:
- praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich
ołówek/papier, 12,5 x 8 cm
sygnowany p.d.: 'J.N.'
OPINIE:
ołówek/papier, 32,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
ołówek, tusz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
olej/płótno, 119,5 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. Nowosielski | 1974'
OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich
- zakup bezpośrednio od artysty
- Galeria Starmach, Kraków
- por.: Jerzy Nowosielski, publikacja towarzysząca wystawie prac artysty w Galerii Zachęta, 21 marca-27 kwietnia 2003, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich 2003 (il. s. 354, 355, 360)
gwasz/papier, 34,5 x 46 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J.NOWOSIELSKI 1947'
OPINIE:
- Galeria Starmach, Kraków
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 21.03 - 27.04.2003
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz kat. 64, s. 56 (il. barwna)
olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:36,5 cm
opisany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1973'
- Współczesne malarstwo na misach ceramicznych. Kolekcja Jana Styczyńskiego, katalog wystawy, red. W. Bąblewska-Rolke, Warszawa 1978, okładka przód i tył
- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 26
- T. Sowińska, Misy malowane, "Zwierciadło", nr 8, 22.02.1979
olej/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:29 cm
na odwrociu sygnowany i darowany: 'JERZY | NOWOSIELSKI | 1973
gwasz na papierze, 29,5 x 21,4 cm, sygn.
akwarela, papier; 16 x 15 cm;
na odwrocie inicjały ołówkiem: JN
olej/tektura, 47,8 x 35,5 cm
olej/tektura, 46,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.
ołówek, kredka, papier
31x16.5 cm (w świetle passe-partout )
olej, płótno, 35 × 50 cm
opisany na odwrocie: Dla Staszka Balewicza / Jerzy Nowosielski / 1972