BORYSOWSKI Stanisław (1901 Lwów - 1988 Toruń)
PEJZAŻ MIEJSKI Z WIADUKTEM KOLEJOWYM
olej na płótnie, 62 x 70 cm, sygnowany l. D. "Borysowski",
na odwrocie zezwolenie krakowskiego konserwatora zabytków na wywóz za granicę, z listopada 1959 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej na sklejce 48 x 58 cm
Sygnowany p.d. - "Borysowski 1936"
olej na płótnie, 36,5 x 68,5 cm, sygnowany p.d.: "borysowski"
Olej, płyta, 48,6 x 64,3 cm w świetle ramy
Sygnowany fioletowym olejem p.d.: Borysowski
Olej, tektura, 24,2 x 30,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Borysowski
Na odwrocie odręczny napis: Borysowski 1936 | Wróblowice
Olej na płótnie 62,5 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "Borysowski"
olej na tekturze, 30 x 23,5 cm
(w świetle ramy), sygn. l.d. "Borysowski". Naklejka TPSP w Krakowie z 1935 r. Studia w Krakowie, następnie u Pankiewicza w Paryżu. Od 1946 profesor malarstwa na Uniwersytecie w Toruniu. W okresie międzywojennym tworzył barwne pejzaże, łączące tradycje krakowskiej szkoły pejzażowej i École de Paris.
olej na płótnie, 62 x 70,5 cm,
sygn. p.d. "Borysowski 932"
olej na płótnie, 100 x 121 cm
sygnowany p. d. "Borysowski",
na krośnie nalepka przesyłki ekspresowej z Rajczy do Krakowa i napis: "Borysowski Kraków Dwernickiego 2"
Ok. 1934/35 r.
Olej na płótnie 70,5 x 62,5 cm
Sygnowany l.g. - "Borysowski"
olej na płótnie, 70,4 x 62,3 cm
sygnowany l.g.: "Borysowski"
olej na płótnie,
45,5 x 55,1 cm
sygnowany l.d.: "Borysowski"
na odwrocie nalepka z danymi o obrazie
olej na płótnie,
45,5 x 55,1 cm
sygnowany l.d.: "Borysowski"
olej, tektura
26 x 35 cm
olej, sklejka
54 x 63 cm
olej, sklejka
54 x 63 cm
olej, płótno
61,5 x 69,5 cm