MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Autoportret z paletą, ok. 1910
olej, tektura; 29 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska; 21,3 x 15,5 cm;
na odwrocie autorska dedykacja: Panu/ Mussilowi/ od/ Jacka/ Malczewskiego /1897
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice postaci, główek dzieci i kompozycji pejzażowych
piórko, tusz, papier, 32,5 x 51 cm w świetle oprawy, l.g.: okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ - w otoku, herb oraz nr: 365
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret p. Malczewskiej, 1896 r.
pastel, tektura, 96 × 56 cm, sygn. i dat. p.g.: Jacek Malczewski/ 96
Opisywany i wystawiany: Jacek Malczewski. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1939 r., poz. 125 (w katalogu opisany jako Portret p. Malczewskiej)
Pochodzenie: Kolekcja dr
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, kredka, papier, 26 x 33,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier; 38,8 x 28,8 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 357
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic wiejskiej kobiety na tle pejzażu (ok. 1890)
ołówek, papier; 22,5 x 15,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz nr 72
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
W ogrodzie - siostra artysty Bronisława w Lusławicach
akwarela, gwasz; 48,5 x 34 cm;
sygn.l.d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka; wym.: 99,5 x 53 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
SYBIRAK. MĘŻCZYZNA W SZYNELU, 1904
olej, tektura
29,2 x 22,8 cm
sygn. w górnej prawej ćwiartce: J Malczewski | 1904
Na odwrocie nieczytelny stempel, prawdopodobnie którejś z krakowskich firm oferujących materiały malarskie.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Olej, tektura, 51 x 44,5 cm,
sygn. i dat. u dołu po lewej: J. Malczewski 1907.
Na odwrocie pośrodku, przyklejone poświadczenie autentyczności i pochodzenia dzieła, pisane odręcznie
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
Na odwrocie okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem,
pędzel, papier; 24 x 31 cm;
sygn. śr. d. ołówkiem: JMalczewski, napis autorski: ... [napis nieczytelny - Chłopy ?] - Cesarz;
na odwrocie drugie studium wykonane tuszem lawowanym oraz stempel inwentarzowy z numerem: 247, numer ołówkiem: 38, przy lewej krawędzi napis ołówkiem (słaboczytelnie), ponadto wyblakły, okrągły stempel ze zbiorów Marii Malczewskiej [praca po konserwacji].
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 61 x 45.5 cm
sygn. p.g.: J.Malczewski 1913
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
gwasz, tektura, 23 x 15 cm
sygn. i dat. p.g.: Ja. Malczewski 1925 Maj
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 32 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Jacek Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Zaprzęg i Akt młodzieńca - zestaw dwóch prac
1) Zaprzęg, ołówek/papier, 27,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
2) Akt męski, ołówek/papier, 37,4 x 24 cm (w świetle passe-partout)
pieczęć wśród przedstawienia:'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ'
szkice pochodzą z jednej, przedzielonej karty ze szkicownika artysty
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredka niebieska, papier; 18,5 x 24,3 cm;
na odwrocie szkic postaci z drzewem
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Pejzaż z dwoma drzewami i pasterzem z krową
kredki jasnozielona, jasnobrązowa, ciemnoniebieska, ołówek, papier; 23 x 30 cm;
Praca eksponowana na wystawie: Jacek Malczewski "Rysunki", 21.03.2009 - 19.04.2009, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, pod poz. 73