CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)
olej, sklejka, 25 x 34 cm
sygn i napis autorski p. d.: najdroższej Murawce/ Kazimierz nad Wisłą/ ST.
CZAJKOWSKI/ 1922 24.VI.22
poziome spękania deski
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dom rybaka w Kazimierzu,1954 r.
olej, płótno, 44 × 70 cm
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
na odwrocie na krośnie malarskim numer inwentarzowy: St.Cz/inw./257 oraz napis Ołówkiem: DOM RYBAKA W KAZIMIERZU
olej na tekturze, 21,5 x 27 cm,
sygnowany i datowany l. d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI 1948".
Na odwrocie, ołówkiem tytuł i data: "wrzesień 1948 r.". Poniżej, atramentem dedykacja malarza: "Pani Karolinie Beylin z serdecznymi słowami", dat. "Warszawa 18 czerwca 1949".
olej, płótno; 105 x 149,5 cm.
Na odwrocie, na krośnie malarskim oznaczenie inwentaryzacyjne obrazu: Park St. Cz. Inw. 389.
Lit.: Stanisław Czajkowski. 1878 - 1954. [Katalog wystawy monograficznej], Warszawa - Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta grudzień 1980 - styczeń 1981, poz. kat. 708;
Stanisław Czajkowski. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Górne 2001, poz. kat. 50.
Sądny dzień (Święto Jom Kipur), 1914 r.
olej/płótno, 85 x 137,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Stanisław Czajkowski | Kraków 1914`
na odwrociu dwie naklejki - jedna zachowana fragmentarycznie, druga wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1914 r.
LITERATURA: Katalog Wystawy Jubileuszowej MCMXIV, I Salon Wiosenny, TPSP, Kraków 1914, s. 13, nr kat. 14
WYSTAWIANY: - Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Salon Wiosenny 1914 r.; - wystawa "Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele", Muzeum Okręgowe w Radomiu, grudzień 1998 - maj 1999
Pejzaż - Porwanie - szkic, ok. 1931
olej, tektura; 25 x 33 cm;
Na odwrocie napis: "Porwanie" - szkic / ok. 1931;
oraz nr inw.: St. Cz. / inw. 193
Pejzaż z widokiem na Wisłę, 1927 r.
olej/tektura, 25 x 33 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Stanisław Czajkowski 1927`
Stanisław Czajkowski (1878 Warszawa - 1954 Sandomierz) Pałac na wyspie w Łazienkach, 1936 r.
olej, tektura, 24,5 × 33 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936
na odwrocie napis: "Pałac na wyspie w Łazienkach"/ 1936; numery inwentarza: St. Cz./inw. 200
oraz nalepka z napisem: Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t. Pałac na wyspie Łazienki / technika olej nr katalogu 446 brał udział w Wystawie Pośmiertnej / Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.; pieczęć: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH
Staw w Borkach o zachodzie, 1939 r.
olej, tektura, wymiary: 24,5 × 33 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/BORKI 1939
sygnowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI / BORKI 1939;
na odwrocie napis: "Staw w Borkach o zachodzie"; / 1939 Nowogródzkie; oraz oznaczenia według inwentarza: St.Cz. inw.125
Olej, płótno; 44 x 70,5cm
Sygn.p.d.: Stanisław Czajkowski
olej, tektura, 24 × 32 cm
na odwrocie napis: Porwanie-szkic/ ok.1931 St.Cz/inw.193
Estymacja: 7000 - 8000 zł
olej, tektura; 74 x 50 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI
Wieś holenderska (Heeze), 1916
olej, tektura; 30 x 56 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI 1916 / HEEZE
Obraz wystawiany i ujęty w katalogu wystawy monograficznej: Stanisław Czajkowski 1878-1954, Warszawa "Zachęta", grudzień 1980 - styczeń 1981, poz. kat. 130.
Olej , tektura; wym.: 24,5 x 32,5 cm
Sygn.p.d. ST. CZAJKOWSKI
gwasz, akwarela na kartonie, 23,7 x 33,5 cm, sygnowany p.d. "Stanisław Czajkowski", na odwrocie, ręką artysty: "ROGOŹNICA - MARZEC 1949"
Rogoźnica, miejscowość w podkarpackim.