JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela, gwasz, papier,
49 x 69 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1938
Widok z bastionów wawelskich na kopułę kościoła śś. Piotra i Pawła
Akwarela, papier,
32 x 46,5 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1926
gwasz/papier,
26 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'S. Jaxa | 1933'
gwasz, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
gwasz, papier,
49,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: SJaxa/ 1930
gwasz, papier, 36 x 52 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1926
Gwasz, akwarela, papier, 48 x 68 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1933
akwarela, gwasz, papier, 35 x 51 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1936
Olej, sklejka; 28,7 x 38 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1921
Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem: 2490 | Z. ZIEMBICKI | KRAKÓW PLAC MARYACKI 2 | Autor Małachowski Soter Jaxa | Tytuł dzieła Nad stawem | Cena sprzedaży 1200- BMAX MAX
tempera, gwasz, tektura, 50 x 69.5 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1932
Na odwrocie stempel z czytelną częścią tekstu: (S)OTER (J)AXA MAŁACHOWSKI | (Kraków) (..) Piłsudskiego 32. ?Ponadto stempel krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz przy ul. Basztowej.
gwasz, papier,
33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SJaxa / 1930
Akwarela, gwasz, papier
33,5 x 47 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa | 1927
gwasz, tektura,
23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921
Statki, okręty, żaglowce - studia wraz z opisami
szkice ołówkowe, 34 x 21 cm.
niesygn., 19 lu¼nych kartek, dwustronnie rysowanych. Z kolekcji prof. dr Krzysztofa Wolskiego.
Olej, płótno, 44 x 34 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa / 1912. Na odwrocie nalepka z wystawy Związku Polskich Artystów Plastyków 1929 r.