FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
Kościół św. Andrzeja w Krakowie, 1926
Litografia barwna; wym.pl.: 420 x 340 mm; sygn. na pł. p.d.: SF; grafika z teki "Kraków", 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 28.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 90 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Stafan Filipkiewicz;
na odwrocie nalepki: z TOWARZYSTWA ARTYSTÓW POLSKICH "SZTUKA" W KRAKOWIE (zniszczona), z TOWARSZYSTAWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE: z numerem 0994, tytułem: Róże i Zuzanna oraz nalepka z 12eme EXPOSTION INTERNATIONAL DES BEAUX ARTS VENISE 1920 (uszkodzona)
olej, płótno, 61 × 70 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz /Zakopane
1911r
Estymacja: 24 000 - 26 000 zł
olej na tekturze, 33,5 x 50 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz", na odwrocie częściowo zatarty napis: "Stefan Filipkiewicz /Zakopane, 19
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
olej, tektura; 25,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 17 6 1918 Stefan Filipkiewicz
olej/płótno, 68 x 88 cm
sygnowany p.d.: `Stefan Filipkiewicz`
Odwrocie: na blejtramie dwa oznaczenia: `Magazyn Drobnera Kraków`
Estymacja 20 000 - 25 000 zł
olej, płótno; 71 x 80 cm,
sygn. p.d. Stefan Filipkiewicz/ Poronin
Estymacja: 17 000 - 20 000 zł
olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
Na odwrocie napis odręczny, wtórny z 1979 roku oraz wycinek z tygodnika "Przekrój" dotyczący artysty.
Pejzaż podgórski z góralskimi chatami
akwarela, papier; 33,5 x 48 cm;
olej na tekturze, 71 x 55 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz"
(pierwotna sygnatura zamazana);
Na odwrocie napis odręczny ołówkiem: Zakopane/ Wrzesień 1918(
), niżej długopisem charakter pisma St. Filipkiewicza
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 35 x 50 cm;
Na odwrocie pieczątka artysty: STEFAN FILIPKIEWICZ/ KRAKÓW, SIEMIRADZKIEGO 23/ ATELIER SIEMIRADZKIEGO 10
Martwa natura z figurkami, 1922
płótno naklejone na deskę; 104 x 70,8 cm
sygn.p.d.: (nieczyt.) Stefan Filipkiewicz
na odwrociu SF (monogram wiązany) 1922/ Stefan Filipkiewicz oraz okrągła pieczęć
Estymacja: 15.000 - 20.000 zł
olej/płótno, 69 x 78 cm
sygnowany p.d.: `Stefan | (Stefan) Filipkiewicz`
Estymacja 15 000 - 25 000 zł
olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
Na odwrocie napis autorski ołówkiem: Stafan Filipkiewicz-Siemiradzkiego10 / Widok z Olczy na Tatry/ (sierpień) 1929,
na ramie numer 3 (wystawowy?)
Drzeworyt dwubarwny; wym.: 200 x 200 mm; sygn. pł. l.d.: SF; sygn. oł. p.d.: St. Filipkiewicz.
akwarela, papier (z suchą pieczęcią Schoellers Hammer), 34 x 49 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
Olej, tektura; 41 x 30 cm
Sygn. p.d. Filipkiewicz
olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1924