BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wschód słońca nad złomowiskiem
akryl, płyta pilśniowa
124 x 100 cm
sygn. na odwrocie na płycie [pionowo]: BEKSIŃSKI 1972
na pionowej listwie: 18
Pochodzenie: z kolekcji rodzinnej Boguckich.
- Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Zdzisław Beksiński. Obrazy z lat 1971-1972, Galeria Współczesna "Ruch" Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, Warszawa, pl. Zwycięstwa 9, 7 grudnia - 7 stycznia 1973; folder, il. czarno-biała.
akryl, płyta pilśniowa
98 x 98 cm
sygn. na odwrocie na płycie: ZŃ [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1998
tusz pióro, papier
29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.g.: BEKSiński 2000
fotomontaż komputerowy, 60x80 cm,
oprawiony 70x100 cm
grafika komputerowa, papier;
59 x 78,5 cm (w świetle oprawy)
tusz/papier, 29 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany i datowany p.d.: 'DZIEWCZYNA | Z KOTEM | 22.11.59'
tusz/papier, 28,5 x 19,7 cm (w świetle passe-partout)
datowany śr.d.: '11.10.57' oraz pieczęć autorska: 'ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI'
olej, płyta, 92 x 88 cm,
sygn. na odwrociu: BEKSIŃSKI / 1992, litera N w okręgu
piórko, tusz, tusz lawowany, kredka, papier;
22,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 98
plakat, papier; 67,5 x 47 cm;
sygn. p. d. Beksiński, l. d. numer: 150/200;
plakat pochodzi z krakowskich targów książki, na których osobiście podpisywał je artysta
grafika komputerowa, papier;
59,5 x 78 cm (wymiar kompozycji), 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d. (flamastrem): Beksiński
tusz, papier, 29 × 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 90
Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich, Paryż
29,5 × 20 cm
długopis/papier
sygn.: l. g. BEKSIŃSKI 66
* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite
olej, płyta, 52 x 64 cm
op. na odwrocie: BEKSIŃSKI/ 1974
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI/ 1974
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Sanok
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm
długopis, papier kremowy
29,2 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: Beksiński 2001