MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
RODAN Z WIDOKIEM ZAMKU W AVIGNONIE, LATA 40 - TE XX W.
olej/sklejka,
65 x 53,5 cm
sygnowany l. d.: `Muter`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, sklejka,
55,5 x 46 cm;
sygn. l. g.: Muter
tusz lawowany, gwasz, karton jasnobrązowy,
37 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter
olej, płótno naklejone na płytę
58 x 70 cm
sygn. p.d. Muter
olej, płótno;
88 x 64 cm
sygn. p.d. Muter
Na odwrocie: Portret dziewczynki (szkic) oraz nalepki:
Maxwell Galleries, Fine Paintings oraz Galerie Gmurzyńska
olej, karton
sygn. l.d. Muter
46 x 55 cm
na odwrociu Pejzaż z rzeką
olej, płyta
50 x 61 cm
sygn. p.d. Muter
Olej na kartonie
Syg. l.d.
37 x 45 cm
Pochodzenie: Galeria Gmurzynska/Galeria Bargera, Kolonia
olej, sklejka;
50 x 60 cm w świetle passe-partout
sygn. l.g. muter l.d. muter
olej na płótnie, 73.8 x 89.2 cm
sygn. p.d. Muter
NAD RZEKĄ (rewers: DRZEWA - szkic)
25 x 36 cm
sygnowany l. d.: 'Muter'
olej, płótno;
100 x 81 cm
sygn. l.g. Muter; p.g. 1926
Obraz dwustrony: Pejzaż, ok. 1925, Portret mężczyzny, l. 40. XX w.
olej, płótno,
40 x 55 cm (w świetle ramy);
sygn. l. d.: Muter