GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)
litografia, 36 x 25 cm
sygn. l.d.: "J.Gumowski"
grafika pochodzi z teki "Gdańsk", wyd. 1928
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia, 26 x 37 cm
sygn. p.d.: "J.Gumowski"
litografia, 37 x 26 cm
sygn. l.d.: "J.Gumowski"
litografia, 32x42,5 cm
sygn. p.d.: "J.Gumowski"
litografia, 32 x 42,5 cm
sygn. p.d.: "J.Gumowski"
Brama miejska przy rynku rybnym, 1928
litografia, 32x42,5 cm
sygn. p.d.: "J.Gumowski"
Litografia barwna, 67,8 x 46,3 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- Jan Gumowski / Kraków 1927 r.
Motywy architektury polskiej. Zeszyt 2. Kapliczki, Krzyże, Kościoły drewniane, 1917
13 (15) litografii, wym. pl.: 600 x 435 mm.
Do kompletu brak 2 litografii:
1) Krzyż z figurą Chrystusa w Goźnie
2) Krzyż rzeźbiony z figurą Chrystusa w Krzemionkach.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s.231.
Teka 12 litografii przedstawiająca najważniejsze zabytki miasta. Wymiary płyty: 420 x 280 mm.
Motywy Architektury Polskiej, zeszyt 2, 1917
Teka z litografiami
Pochodzi ze zbiorów książąt Czartoryskich.
Motywa Architektury Swojskiej, 1913
Teka z litografiami, wydana w sześćdziesięciu egzemplarzach, stanowi dzisiaj wyjątkową rzadkość. Jeden jej egzemplarz przechowywany jest w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
olej, płótno, 65 x 90
nie sygn.; na odwrociu namalowany pejzaż przedstawiający leśną polanę; na blejtramie nalepka z wystawy: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / 1911 / Gumowski Jan / Studyum jesienne / ol / 600 K.