1 zł
2 600 000 zł

OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

1965/1- DETAIL 3698110-3700675

tusz, papier
sygn., tytułowany na odwrocie
33,2 x 24 cm

Prezentowana praca oprawiona jest w plexi-box

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Monako

cena wywoławcza: Wykup abonament

1965/1- DETAIL 3695418-3698109

tusz, papier
sygn. i tytułowany na odwrocie
33,2 x 24 cm (13 x 91/2 in.)

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Monako

OPALKA 1965/1- DETAIL-5410569

zestaw dwóch fotografii
sygn. i dat. na odwrocie
30 x 24 cm (każda)

Proweniencja:
praca zakupiona bezpośrednio od artysty przez obecnego właściciela

1965/1- Detail 5533044-5547368

akryl, płótno
196 x 135 cm

Proweniencja:

Od Kronsztadu do Władywostoku

litografia, papier,
70,5 x 52 cm (wymiar arkusza);
opisana l. d.: Od Kronsztatu [sic!] do Władywostoku, śr. d.: Litografia 7/50, p. d.: Imprint - odbijał H. Opałka Roman Opałka

cykl Lenino

tusz na papierze
28 x 20 cm

cykl Lenino

tusz na papierze
28 x 20 cm

PLAKAT, CENTRALNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY WOJSKA POLSKIEGO, 1963

Wersja niebieska
Offset, papier,
100 x 67 cm
Sygnowany l. d.: OPAŁKA 63

CENTRALNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY WOJSKA POLSKIEGO, 1963

offset, papier,
100 x 68 cm
Sygnowany l.d.: OPAŁKA 63

wersja czerwona
Offset, papier,
100 x 67 cm
Sygnowany l. d.: OPAŁKA 63

PLAKAT, W POGONI ZA METEORYTEM, 1963

Offset, papier,
59 x 41 cm
Sygnowany p. śr.: OPAŁKA

PLAKAT, KOMU ŚPIEWAJĄ SKOWRONKI, 1960

Offset, papier,
61 x 86 cm
Sygnowany p.g.: R.OPAŁKA 60

PLAKAT, RZUT KARNY, 1964

Offset, papier,
84 x 29 cm
Sygnowany l.d.: OPAŁKA 64

Statek, lata 60.

gwasz/papier, 28 x 24,5 cm
sygnowany p. d.: `R. OPAŁKA`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

DIABEŁKI

tusz, akwarela/papier, 13 x 17,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `R. OPAŁKA`

Estymacja: 1 800 - 2 800 zł

ŻAGIEL II, 1965

Linoryt, papier; 68 x 51 cm
Sygnowany pod ryciną ołówkiem: Żagiel II Roman Opałka | Linoryt III/V | Imprint - odbijał Henryk Opałka

ŻAGIEL III, 1965

Linoryt, papier; 66,5 x 49 cm
Sygnowany pod ryciną ołówkiem: Żagiel III Roman Opałka | Linoryt II/IV | Imprint-odbijał Henryk Opałka

Metempsychosis

kwasoryt, papier, 59 x 49,4 cm;
opisany u dołu ołówkiem: "METEMPSYCHOSIS" Roman Opałka, Kwasoryt 12/50, odbijał - imprint H. Opałka

Rysunek dwustronny - awers : Dwie kobiety , rewers : Portret mężczyzny , 1957 r.

tusz/papier,
56 x 38,5 cm
sygnowany i datowany na awersie p. d.: `RENÉ OPAŁKA 57`
na rewersie pieczątka: `Muzeum Narodowe w Warszawie | Przedmiot podlega | zakazowi wywozu zagranicę`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

JĄDRO, 1969

Kwasoryt, papier; 49,2 x 59,2 cm odcisk płyty
Sygnowany ołówkiem pod ryciną l.: "Jądro" Roman Opałka; śr.: Kwasoryt 1/50; p.: odbijał - imprint Henryk Opałka

liczba obiektów: 380