JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
akwarela, gwasz na papierze,
33,7 x 48 cm;
sygn. p.d.: S. Jaxa 1939
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, tektura,
33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1941
Dawny Most Podgórski w Krakowie, 1926
gwasz, tektura,
34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1926.
na odwrocie napis (autorski?) piórem: Jaxa Małachowski/ Dawny most podgórski oraz No 411
akwarela, papier,
23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaxa (słabo czytelny)
Dawny Most Podgórski w Krakowie (1926)
sygn. dat. p.d.
gwasz, tektura
34.5x49.5
akwarela, papier naklejony na karton,
23 x 35 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa
akwarela, gwasz, papier,
24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa
gwasz/papier,
46 x 31 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`
gwasz/papier,
49 x 69,3 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Jaxa | 1929`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Sztuki Stanisława Kulikowskiego z tytułem autorskim
gwasz na tekturze,
42 x 28,5 cm
sygnowany p.d. "S. Jaxa"
Świetny przykład nokturnu, w czym artysta celował.
Olej, płótno,
46 x 37 cm,
nie sygn.;
Ze zbiorów rodziny artysty.
Akwarela, papier,
33 x 46 cm,
sygn. p.d.: S.Jaxa
olej, płyta,
24,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921;
Na odwrocie napis autorski (?): Orłowo / 1921 (niebieską kredką)
gwasz, papier, 23,5 x 34,5 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa/ 1936
Na odwrocie: nalepka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa z nazwiskiem autora i tytułem Fala.
gwasz, papier,
34,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa / 1930
Na odwrocie odręczny tytuł ołówkiem.
sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
34.5x50