WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno, 38 x 61 cm
sygn. l.d.: Wweiss
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. l.d.
kredki, papier 21x25 cm (w świetle passe-partout)
węgiel, pastel, papier; 21,5 x 30,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile podpisu artysty pośrodku
i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 003293.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2011-2013, poz. 300, s. 94.
Pejzaż z południa Francji, lata 30. XX w.
akwarela/papier, 37,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'WWeiss'
POCHODZENIE
- kolekcja prywatna, Kraków
Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej, ok. 1915-1920
olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 64 cm;
sygn. p. d.: WW (inicjał wiązany).
litografia, papier, 25 × 34,5 cm
sygn. p. d.: WW
węgiel, papier, 42 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WW
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, ok. 1920 r.
akwarela, papier, 34,5 × 24,5 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem l. d.: WW
tusz, papier, 21 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: WW
olej/płótno naklejone na tekturę, 72 x 52 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
Akt kobiety z prawą nogą wspartą na podwyższeniu, 1910
akwarela, karton barwy écru; 34,5 x 25cm
sygn.l.d.: WW
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 20,5cm
sygn.l.d.: WW
akwarela, ołówek, papier; 18,5 x 28,5cm
sygn.l.d.: WW
kredka, ołówek, kremowy papier; 23 x 28,5cm
sygn.l.d.: WW
Olej, płótno 47 x 66 cm
Sygnowany l.d.: W Weiss
Na blejtramie dwie nalepki papierowe: 1. piórem: Wojciech Weiss | 10 | Październik; 2. druk: 10
Olej, sklejka, 103,5 x 83,5 cm,
sygn. l.d.: W Weiss.
*droit de suite
olej/płótno dublowane, 82,5 x 109 cm
sygnowany p.d.: 'WW'
olej/płyta, 72 x 52 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
olej, tektura, 62,5 x 48 cm
sygn. p.d.: Wweiss